Raport Tygodniowy #48 – Zmiany W Zakresie Raportów – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #48 – Zmiany W Zakresie Raportów

10/02/2020

Witajcie ponownie, żołnierze!

Na przestrzeni minionego roku co tydzień informowaliśmy Was w zakresie nowinek i rozwoju projektu, ciekawostek z wewnątrz studia i zapowiedzi nowej zawartości i systemów. Z początku naszym planem było wrzucanie jedynie krótkich, zamykających się w dwóch paragrafach podsumowaniach poprzedniego tygodnia, jednak szybko raporty przerodziły się w coś innego – platformę eksponującą nadchodzące zmiany i systemy produkcji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak nasze Raporty Tygodniowe rozwijały się na przestrzeni miesięcy, jednak ostatnio, zbliżając się do premiery, zauważyliśmy, że coraz to ciężej było nam przygotować wysokiej jakości sprawozdania co poniedziałek, jeśli równolegle pracujemy nad ulepszaniem i poprawianiem naszej gry.

Nie umknęły także naszej uwadze komentarze ze strony społeczności na temat minionych raportów, które nie sięgały standardu jakości, na jaką zasługujecie. Zgadzamy się, że nasi gracze zasługują na najlepsze, więc powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by dostarczyć Wam za każdym razem świetną zawartość bez wyjątków.

Z uwagi na to, że wszystko jest robione wewnętrznie w czasie, który już rozłożony jest pomiędzy wiele rzeczy, nie jesteśmy niestety w stanie zapewnić przełomowych raportów co tydzień; tworzenie gier to ciężka, żmudna praca, a nie wszystkie z “opowieści” będą ciekawe dla społeczności.

By lepiej zrozumieć, dlaczego ten problem istnieje, spójrzmy na proces przygotowania raportu.

Wymyślenie świeżego i unikalnego tematu co tydzień jest trudne z kilku powodów. Po pierwsze, z racji tego, że próbujemy opublikować rzeczy w momencie, kiedy są gotowe do ujrzenia światła dziennego, ogranicza to mocno okno, w którym temat jest aktualny. Wolimy opublikować zmiany na PTE, zamiast pisać o nich i czekać z wypuszczeniem raportu.

Ponieważ przygotowanie raportu zajmuje sporo czasu i bezpośrednio po publikacji tekstu musimy zacząć rozmyślać nad kolejnym, z tygodnia na tydzień ścieramy się z problemem utrzymania odpowiedniej jakości, przejście w fazę poprawiania błędów i wygładzania systemów mogłoby spowodować obniżenie jakości raportów, podczas gdy skupiamy się na doprowadzeniu gry do najlepszego stanu.

Podjęliśmy decyzję – która nie była łatwa – by zrezygnować z raportów tygodniowych w inny, rzadszy format, który podniesie jakość publikowanych materiałów. Wasze odczucia i komentarze na ten temat również miały duży wpływ na nią.

Witajcie w epoce Devloga!

Raporty Tygodniowe staną się wkrótce Devlogami. Ponieważ jesteśmy już w finalnej fazie implementacji, a w przypadku niektórych systemów w fazie polishu i usuwania błędów, nowa formuła wydaje się być bardziej wygodna i odpowiednia do miejsca, w którym się znajdujemy z World War 3. Nie martwcie się – nowe tematy będą się pojawiały! Chcemy jednak skupić się na ciężkiej pracy i dostarczyć Wam lepszej jakości raportów, więc każdy z Devlogów będzie zahaczał o ciekawą tematykę, zaprezentowaną w fajny sposób , przedstawiając coś ciekawego na temat gry lub procesu produkcji. Nie chcemy związywać sobie rąk ciasnymi ramami czasowymi i będziemy publikowali devlogi, kiedy będzie coś ciekawego i dopracowanego do pokazania.

Z zespołem przechodzącym w ostatnie już fazy produkcji gry oraz biorąc pod uwagę oczekiwania społeczności, uważamy, że jest to najlepsza decyzja. Mimo wszystko – liczy się jakość, a nie ilość!

Dziękujemy Wam za wsparcie na przestrzeni lat i do zobaczenia!