Raport tygodniowy #46 – Zmiany w społeczności – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport tygodniowy #46 – Zmiany w społeczności

27/01/2020

Witajcie, żołnierze!

W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy Wam model obrażeń w naszej grze, i wygląda na to, że spodobał się Wam wgląd w to, jak działają bardziej zaawansowane mechaniki. Postaramy się dostarczać więcej takich raportów w przyszłości – dzisiaj jednak podsumujemy wydarzenia z minionych dwóch tygodni.

Aktualizacje na serwerach Live

Przeprowadzone zostało sporo prac stabilizacyjnych w ostatnich dwóch tygodniach, głównie od strony serwerowej. Naprawiliśmy kilka błędów związanych z systemem progresji, który jest właśnie implementowany; usunęliśmy także parę innych, niezwiązanych z tym problemów oraz poprawiliśmy system liczenia amunicji. Poprawiliśmy także nieco błędów z poruszaniem.

Pozostało jeszcze kilka, ale ilość problemów z połączeniem z grą i wyrzucaniem z serwera została znacznie obniżona i będzie tylko lepiej!

Księżycowa wyprzedaż Steam

W ubiegłym tygodniu wyprzedaż zimowa na Humble, która przywitała nas w 2020 roku zakończyła się. Jeśli jednak nie wiedzieliście o niej lub nie mieliście okazji zakupić World War 3 podczas zakończonej przeceny, macie kolejną szansę!

W piątek rozpoczęła się Księżycowa wyprzedaż na Steam, świętująca nadejście Roku Szczura. Obniżyliśmy cenę gry, ale czas się kończy i wraz z publikacją tego raportu pozostanie raptem kilka godzin. Jeśli chcecie zakupić naszą grę po obniżonej o 33% cenie, zapraszamy na naszą stronę Steam: https://store.steampowered.com/app/674020/World_War_3/

Społeczność

Rozpoczęliśmy zmiany w tym, jak prowadzimy naszą społeczność i jak gracze mogą z nami rozmawiać. Próbujemy nieco ułatwić niektóre z procesów, na których polegamy, jak chociażby zgłoszenia na temat graczy, którzy psują zabawę lub błędy, więc stworzyliśmy proste formularze, z których możecie korzystać i jednocześnie przyspieszyć ten proces. 

Raportowanie błędów

Prosimy Was o korzystanie z poniższego formularza, by zgłaszać błędy (możecie również znaleźć odnośniki do niego na naszym forum i Discordzie):

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScz8QAY2nBgEoISCJ1p48XsfQA4ixNxrFT3-rQophqz88jknA/viewform

Działa to tak, że otrzymujemy od Was wszystkie zgłoszenia w jednym miejscu, sformatowane idealnie pod nasze potrzeby. Zostanie to zmienione w przyszłości w coś, co będzie dostępne wewnątrz gry, ale na razie testujemy “zewnętrzne” rozwiązanie, aby sprawdzić, co trzeba zmienić i jak będzie to działało.

W teorii powinno to skrócić czas potrzebny na zgłoszenie błędu i umożliwić nam lepsze raportowanie tego, jakie usterki zostały naprawione i jakie są aktualnie naprawiane.

Toksyczni gracze

Drugą częścią zmian jest raportowanie graczy. W każdej społeczności trafiają się czarne owce i World War 3 też takie posiada. Owieczki te myślały, że są nietykalne, więc postanowiliśmy zaostrzyć rygor względem toksyczności graczy w naszym community. W podobnym tonie, jak z błędami, stworzyliśmy formularz do zgłaszania niewłaściwego zachowania graczy, który możecie przejrzeć poniżej:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeK03asHAK4utAb6Hq5zDyzgZSdiHzSh5-1rZovjCSD-EKlLQ/viewform

UWAGA: TEN FORMULARZ NIE SŁUŻY DO ZGŁASZANIA CHEATERÓW!

Od momentu zaimplementowania nowych formularzy kilka dni temu już “rozdaliśmy” kilka banów, więc wygląda na to, że system się sprawdza.

Przestrzegamy kilku zasad jeśli chodzi o banowanie graczy, by cała procedura była sprawiedliwa i spójna. W skrócie, każde kolejne, toksyczne zachowanie będzie powodowało, że ban będzie dłuższy, a jeśli sytuacja będzie bardzo zła, gracz będzie próbował wypaczyć wynik rozgrywki dla wszystkich, będziemy nakładać permanentne bany, które będą pojawiać się w profilu gracza na Steam jako VAC ban.

Może to brzmieć dla niektórych dość strasznie, ale jeśli po prostu gracie, rozmawiacie w normalny sposób i nie uprzykrzacie celowo rozgrywki, nie macie się czym martwić. Chcemy, by wszyscy dobrze się bawili i mieli szansę na miłą zabawę, więc jeśli Waszym celem jest obrażanie innych, lepiej się po prostu nie odzywać.

Ten formularz również planujemy wprowadzić do gry, podobnie, jak formularz z błędami, więc zgłaszanie problemów i problematycznych graczy będzie dużo łatwiejsze.

Dziękujemy za zgłoszenia i widzimy się w następnym raporcie!