Raport Tygodniowy #44 – Odbiór nowego systemu animacji – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #44 – Odbiór nowego systemu animacji

13/01/2020

Witajcie, żołnierze!

Wróciliśmy w końcu po przerwie świąteczno-noworocznej z bateriami naładowanymi na sto procent! Poprzedni raport spotkał się z przytłaczająco pozytywnym odbiorem z Waszej strony, nie obyło się także bez pytań w tym temacie. Na niektóre z nich chcielibyśmy dzisiaj odpowiedzieć.

Po pierwsze, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nowy system animacji się Wam podoba. Wpakowaliśmy w niego sporo roboczogodzin i uwagi, i jesteśmy pewni, że trafi do gry w stanie, którego nie powstydziłyby się nawet produkcje AAA. Przed nami jeszcze parę spraw, które musimy dokończyć, ale system (lub jego części) powinien trafić na serwery testowe już wkrótce.

Lepiej, niż twórcy gry na temat nowego systemu animacji, wypowiedzą się influencerzy i członkowie społeczności, którzy stworzyli materiały na temat nadchodzących zmian w poruszaniu się:

BigfryTV (EN)

Mestre (PL)

TactiGamer (EN)

Abel Green (EN)

Przechodząc już do pytań, które w paru przypadkach pojawiają się co chwila; do kilku poruszonych kwestii chcielibyśmy się odnieść. Niektórzy z Was interesują się bardzo animacjami z perspektywy trzeciej osoby, które nie zostały pokazane w poprzednim raporcie. Te animacje również są całkowicie nowe i zmiany niwelują zacinanie się przeskakiwania przez przeszkody, dodając także czasowe ograniczenia kładzenia się i kucania, by wyeliminować nadmierne używanie tych akcji.

Wersje poglądowe animacji, które widzieliście nie są reprezentacją finalnej ich jakości i można śmiało powiedzieć, że będziemy je jeszcze poprawiać i ulepszać nawet po tym, jak trafią już do naszej gry. 

Jednym z naszych celów przy tworzeniu nowego systemu była lepsza wydajność zarówno dla klienta, jak i serwera, więc animacje powinny ponieść nieco ilość klatek na sekundę. Nie będzie to drastyczna różnica i najwięcej da użytkownikom nieco słabszych komputerów.

Zimowa Wyprzedaż Humble 2020

Dla tych, którzy mogą nie wiedzieć, dołączyliśmy do wyprzedaży Humble Bundle, podczas której można zakupić naszą grę w promocyjnej cenie. Gra jest tańsza o 33%, więc jest to spory upust cenowy! Jeśli chcecie zakupić World War 3 dla siebie, lub sprezentować komuś, możecie to zrobić pod tym adresem: https://www.humblebundle.com/store/world-war-3

Dziękujemy za Wasze spostrzeżenia, uwagi, pytania i komentarze – widzimy się w następnym Raporcie!