Raport tygodniowy #42 – Ostatni tydzień w World War 3 – World War 3 – Official Website
Bez kategorii

Raport tygodniowy #42 – Ostatni tydzień w World War 3

17/12/2019

Witajcie, Żołnierze!

Kolejny tydzień mija w studio, gdzie pracujemy ciężko, żeby uczynić World War 3 lepszą grą. Bez zbędnych wstępów, przejdźmy do Raportu!

Ostatni tydzień w World War 3

Wypuściliśmy dwie ważne aktualizacje dla obu wersji gry – testowej na PTE i wersji Live. PTE to świetne miejsce, żeby spróbować nowych elementów w grze, czasem nawet map i trybów gry zanim trafią one do szerszej publiczności na serwerach Live. Jak dostać się do PTE? To bardzo proste: wszystko, co trzeba zrobić, to znaleźć World War 3 PTE (powinno być pod World War 3) na liście gier w bibliotece i zainstalować – gotowe! Pamiętajcie – to czasami zupełnie inna wersja gry, więc trzeba ją zainstalować osobno.

Wracając do aktualizacji: 0.8.6 na PTE pojawiła się we wtorek, skupiając się głównie na poprawkach do błędów. Naprawiliśmy znikające paczki, które były problemem dla wielu graczy – ten problem powinien już być naprawiony. Dodatkowo, asynchroniczne ładowanie replikowanych obiektów powinno już działać poprawnie, co powoduje mniej szarpnięć powodowanych ładowaniem się pozostałych graczy i płynniejszą rozgrywkę.

Aby dowiedzieć się, co dokładnie pojawiło się we wtorkowej aktualizacji, polecamy zajrzeć na nasze oficjalne forum: https://forum.worldwar3.com/index.php?/topic/11122-pte-086-patch-notes/

W przypadku wersji Live naszej gry, aktualizacja zawierała w sobie większość tego, co pojawiło się na PTE wcześniej: naprawione znikające paczki, poprawki do wersji DX12 (chociaż nadal powinniście używać DX11 i wsparcie wersji 12 nie jest pełne, to niektórzy gracze uparcie próbowali jej używać – więc naprawiliśmy największe problemy) oraz parę innych usprawnień. Pojawiło się też parę problemów z Breakthrough, ale szybko namierzyliśmy problemy i poradziliśmy sobie z nimi.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat aktualizacji z czwartku, lista zmian wersji 0.8.2 jest do przeczytania tutaj: https://forum.worldwar3.com/index.php?/topic/11132-aktualizacja-082/

Trailer Społecznościowy Przełamania

Część z Was – a na pewno Ci z graczy, którzy przesłali nam swoje zgłoszenia – zastanawiała się: hej, co się dzieje z trailerem społecznościowym i konkursem wokół niego? Cóż, mamy zarówno dobre jak i złe wieści. Bez owijania w bawełnę: otrzymaliśmy zbyt mało zgłoszeń, żeby stworzyć dobry trailer. Nie znaczy to, że nie były wysokiej jakości, ale zdecydowaliśmy, że nie będziemy robić trailera z tych zgłoszeń. Uznaliśmy, że pokazywanie fajnych zgłoszeń wraz z tymi, które nie dorównywały im standardem nie dałoby nikomu frajdy, a stworzenie za krótkiej produkcji też nie byłoby idealne – to są te złe wieści.

Dobre wieści są takie, że skoro spędziliście swój czas nagrywając i wysyłając, zdecydowaliśmy, że każdy, kto wysłał zgłoszenie dostanie klucz PC Steam do World War 3 jako podziękowanie. W tym tygodniu skontaktujemy się z osobami, które wysłały zgłoszenie przed upłynięciem terminu – więc sprawdzajcie swoje skrzynki od czasu do czasu. Mieliśmy sporo zabawy przeglądając Wasze zgłoszenia i patrząc jak bawicie się w naszej grze i kto wie – może znajdziemy zastosowanie do Waszych zgłoszeń w przyszłości?

Dziękujemy za zajrzenie do Raportu i życzymy miłego tygodnia – do zobaczenia w kolejnym Raporcie!