Raport Tygodniowy #40 – Aktualizacja 0.8 trafia na serwery Live – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #40 – Aktualizacja 0.8 trafia na serwery Live

02/12/2019

Witajcie, żołnierze!

Za nami pracowity tydzień w studiu, podczas którego przygotowywaliśmy wydanie aktualizacji 0.8, zawierającej Przełamanie, na serwery Live. Łatka została wprowadzona do gry w miniony wtorek, a w piątek wypuściliśmy jeszcze jedną, która wyeliminowała problemy znalezione przez graczy.

HUD piechoty

W poprzednim raporcie pokazaliśmy Wam, jak i dlaczego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian do wyglądu interfejsu piechoty, a w tym tygodniu każdy dostanie szansę przekonania się, jak nowa wersja wygląda – będzie także można wyrazić swoją opinię na ten temat, tym samym pomagając nam w dopracowaniu tego elementu gry. Doceniamy Wasz wkład i cieszymy się, że w większości wypowiadacie się pozytywnie na temat HUD’a. Oczywiście z niektórych rzeczy część społeczności nie jest zadowolona, ale jak zapewnialiśmy wielokrotnie i przy okazji wielu aspektów gry – jeśli pojawią się dobre pomysły spodziewajcie się zmian i ulepszeń. Efektem końcowym będzie gra, w której będziemy wspólnie spędzać czas przez najbliższe lata!

Arsenał przeciwlotniczy

Zmiany w zakresie HUD’a to nie jedyne, które zostały wprowadzone: dodaliśmy dedykowany pojazd przeciwlotniczy do głównych baz w trybie Warzone. Od kiedy Heli Drone został osłabiony, w World War 3 nie ma już tak wiele latających śmiercionośnych narzędzi zagłady, ale w przyszłości mogą się pojawić kolejne.

Rotacja map

Ta część społeczności, która była niezadowolona z braku rotacji w końcu odetchnie z ulgą – zmiana map działa już poprawnie, dodaliśmy także możliwość dołączania graczy do kończących się meczów. Wprowadziliśmy ten system po to, aby w wypadku dołączenia przez gracza pod koniec rozgrywki gracz miał pewność, że pozostanie w tym samym meczu i z tymi samymi towarzyszami broni, a w wypadku rozłączenia zawsze można było wrócić, by dokończyć dzieło zniszczenia.

Optymalizacja

Przeprowadzone zostały także pewne zmiany optymalizacyjne, głównie skupiające się na tym, w jaki sposób streamowane są poszczególne elementy. Ma to spory wpływ na wydajność map Berlina, Moskwy i Warszawy, więc jeśli nie graliście przez dłuższy czas, warto sprawdzić – różnica jest zdecydowana, zwłaszcza, że wprowadzone zostały także ogólne poprawki do samej rozgrywki. Na mapach Smoleńsk i Polyarny, które zostały stworzone w późniejszym etapie tworzenia World War 3, takie polepszenie płynności gry zostanie przeprowadzone w przyszłości. 

Aktualizacja 0.8.1 skupiała się głównie na poprawie błędów z rotacją, tym, jak profile były odczytywane w trybie TDM (co skutkowało problemami z różnicą prędkości postaci i serwera, powodując przycięcia i toporne poruszanie się) oraz brakiem otrzymywania nagrody za zmianę drużyny podczas meczu i paru innych, pomniejszych problemów.

Poniżej znajdziecie dokładniejsze informacje na temat zawartości obu aktualizacji:

0.8: https://forum.worldwar3.com/index.php?/topic/11009-aktualizacja-08/

0.8.1: https://forum.worldwar3.com/index.php?/topic/11048-aktualizacja-081-lista-zmian/

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Przełamania, również zachęcamy do odwiedzenia forum:

https://forum.worldwar3.com/index.php?/topic/11018-informacje-o-breakthrough/

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć zwiastuna Przełamania, zapraszamy na nasz kanał YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=p94g_7NO5zU

Społecznościowy Zwiastun Przełamania

Powoli zbliżamy się ku końcowi zbierania materiałów wideo – konkurs zostanie zakończony za 48 godzin! Ostateczny termin to środa, 4 grudnia o godzinie 15:00 polskiego czasu!

Po więcej informacji na temat tego, jak skutecznie podesłać swoją twórczość zachęcamy do zapoznania się z raportem sprzed kilku tygodni: 

https://worldwar3.com/2019/11/12/raport-tygodniowy-37-miniony-tydzien-w-world-war-3/

By mieć możliwość przejrzenia wszystkich zgłoszeń, wybrania najlepszych i złożyć z nich wideo będziemy potrzebować co najmniej tygodnia, więc niedługo poinformujemy Was, kiedy będzie można spodziewać się pojawienia się społecznościowego trailera. Dodatkowy czas da także możliwość tym, którzy jeszcze nie mieli szansy sprawdzenia Przełamania na PTE na stworzenie odpowiednich materiałów. Powodzenia!

Nagrody Steam

Jak co roku, Steam pyta graczy o zdanie na temat wydanych w kończącym się roku na ich platformie gier, czy zasługują na nagrody. Jeśli uważacie, że World War 3 zasługuje na którąś z nich, zachęcamy do oddania głosu!

https://store.steampowered.com/steamawards/nominations

Dziękujemy za wasze wsparcie i pomoc w testowaniu gry, wyrażanie swojej opinii. Bez Was nie dalibyśmy rady. Widzimy się za tydzień!