Raport Tygodniowy #39 – HUD Gracza – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #39 – HUD Gracza

25/11/2019

Witajcie, żołnierze!

W tym tygodniu chcieliśmy wam przybliżyć zmiany, które wprowadziliśmy do interfejsu gracza (HUD*) w ostatnich tygodniach. Aktualnie nowe wersje HUD’ów dostępne są na PTE (Publicznym Środowisku Testowym) gdzie testujemy jego kolejne wersje oraz zbieramy feedback od graczy.

Od początku trwania Wczesnego Dostępu World War 3 wyznaczyliśmy sobie jasny cel – chcemy aby gra w swoim ostatecznym kształcie była znacznie lepsza i bardziej dopracowana w każdym swoim aspekcie. Udoskonalenia w interfejsie użytkownika są kolejnym ważnym krokiem, który ma podnieść komfort użytkowania oraz grywalność.

* HUD – z angielskiego Head-up Display, oznacza interfejs wyświetlany przed oczami (głową – head) użytkownika.

HUD Gracza – Pierwsze Wrażenie

W projektowaniu nowego HUDa przyświecała nam jedna myśl przewodnia – HUD powinien przejrzysty i czytelny, powinien dostarczać graczowi kluczowych informacji na temat zdarzeń z świata gry, jednocześnie nie przeszkadzając w rozgrywce. 

HUD został podzielony na dwie strefy i dziewięć regionów, gdzie strefy odpowiadają częstotliwości naszego skupienia oraz priorytetowości informacji, a regiony są obszarami, którym zostały przydzielone różne funkcje. Główny interfejs gracza jest również bazą do stworzonych i wprowadzonych przez HUD-ów pojazdów itp. Pozwoliło to nam znaleźć system funkcjonalności różniący się między nimi, znajdując najlepiej działające kombinacje regionów w strefach. Dzięki takim rozwiązaniom udało nam się określić najlepsze miejsca na osadzenie i wyświetlanie ważnych komunikatów, tak aby żadne elementy nie zakłócały rozgrywki, a ją ułatwiły i pozwoliły utrzymać przyjemność z gry.

Typografia i Ikony

Stworzyliśmy nowy styl wszystkich elementów zawartych w głównym widoku rozgrywki, który ma być bardziej użyteczny – użyteczność ta uwidoczniona jest przede wszystkim w typografii. Ta zmiana spowodowała, że system interfejsu stał się bardziej przejrzysty i zrozumiały na pierwszy rzut oka. Wynikiem tych zabiegów jest, np. większe i grubsze liczby dla zdrowia gracza i posiadanej amunicji, nazwa i modyfikacje broni, znaczniki w świecie, komunikaty w składzie oraz nazwy oraz koszt strike-ów. Takie zmiany będą miały realny wpływ na kontrolę nad stanem naszego żołnierza i jego broni. Cały system typografii będzie zastosowany również we wcześniej prezentowanym nowym menu co będzie nadawać spójności całemu interfejsowi użytkownika.

 

Całkiem nowym dodatkiem jest nowy system ikon, którego bardzo brakowało w rozgrywce. W tej chwili będzie można zobaczyć je w postaci gadżetów i strike-ów. Każdy zestaw ikon posiada swój stopień responsywności, modyfikatory (toggle – stan przedmiotu) i wyraźnie zrozumiały kształt oraz przeznaczone miejsce w interfejsie by łatwiej zauważyć stan i jego zmianę. Nowy HUD pozwala nam też łatwo animować tą zmianę stanu, dzięki czemu świeżo odnowiony gadżet zapala się i przykuwa wzrok, żeby lepiej poinformować użytkownika o tym, że jest już dostępny.

Każdy z poszczególnych strike-ów posiada własną ikonkę, z prostą informacją obrazującą jego wygląd i działanie. Ponadto dodaliśmy lepszy i skuteczniejszy system komunikowania o aktywnym Strike-u, to pozwoli natychmiast zweryfikować czy możemy go użyć, jaki jest jego koszt, w jakiej jest kategorii itd.

Komunikaty

Poprawiliśmy wygląd i działanie komunikatów podczas gry, dodając do nich zróżnicowanie kolorystyczne oraz dużą ikonę, aby otrzymać jasną symbolikę sytuacji i wzmocnić przekazywaną informację. Te zmiany spowodują, że gracz będzie miał większą kontrolę sytuacji podczas walki, co jest bardzo ważne w tak dynamicznej grze, jak World War 3.

Szczególnie ważne jest to podczas gry w naszym nowym trybie, Breakthrough (Przełamanie), gdzie komunikaty o aktualnym stanie meczu są niezwykle ważne w rozgrywce.

Podusmowanie

Cały czas wprowadzamy kolejne udoskonalenia w systemie HUD-ów, nie zamykamy się na żadne pomysły oraz udoskonalenia, ponieważ chcemy aby finalna wersja interfejsu użytkownika prezentowała najwyższy światowy poziom wykonania. Ważnym aspektem jest dla nas połączenie warstwy informacyjne z klimatem militarnym, dlatego ciężko pracujemy nad aktualizacjami i z pewnością będziemy wprowadzać kolejne udoskonalenia i poprawki, które zgłoszą nam nasi gracze. Jesteśmy przekonani że wraz z aktualną wersją HUDa dokonaliśmy znaczącego udoskonalenia interfejsu użytkownika w WW3 a wersja finalna, będzie prezentować dużo wyższą jakość wykonania względem pierwotnej z 2018 roku 🙂

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!