Raport tygodniowy #38 – Miniony tydzień w World War 3 – World War 3 – Official Website
Bez kategorii

Raport tygodniowy #38 – Miniony tydzień w World War 3

18/11/2019

Postęp pracy

Produkcja idzie sprawnie bez większych problemów po tym, jak skutecznie przeprowadziliśmy zmianę wersji silnika. Pozostało nam jeszcze kilka rzeczy do dokończenia, a także nowe rzeczy do wersji 1.0, optymalizacja oraz naprawa błędów.

Przełamanie

Nasz nadchodzący tryb gry znajduje się aktualnie w fazie wewnętrznych testów po wymaganych zmianach i poprawkach. Najważniejsze zmiany skupiają się na mechanice odwrotu oraz HUDzie.

Po zmianach, odwrót nie pozwala drużynie atakującej przejść dalej, dopóki wszyscy obrońcy nie opuścili strefy. Oznacza to, że ciągły sprint do następnego celu będzie przerywany polowaniem na oznaczonych przeciwników. Obie drużyny chcą wykonać odwrót jak najszybciej – ale wiemy doskonale, że niektórzy z graczy zostaną zaskoczeni głęboko na terenie wroga.

Pozostałe zmiany to niektóre z lokacji plików, ulepszona warstwa informacyjna: większe ikony, które mówią o tym, kiedy podłożony został ładunek, migające, czerwone światło na Radiostacji, dodane dźwięki, i tak dalej.

Kiedy tylko potwierdzimy, że wszystko działa, jak należy, najnowszy build zostanie wypuszczony na PTE i w późniejszym terminie do wersji Live,kiedy już społeczność stwierdzi, że wersja się do tego nadaje.

Progresja 2.0

Projekt nowego systemu progresji został już ukończony i rozpoczęliśmy jego implementację do naszego menu personalizacji. Więcej informacji na temat tego, jak system będzie działać znajdziecie w przyszłych Raportach, ale na tą chwilę powiedzmy, że w przyszłości nie znajdziecie się w sytuacji, w której będziecie siedzieć na kupce pieniędzy bez pomysłu na to, na co ją zużyć. Powinniście także znaleźć coś dla siebie w formie zadań i wyzwań, jeśli już odblokowaliście każdy element wyposażenia.

System zaprojektowany został pod to, by zarówno nowi gracze, jak i weterani World War 3 – co brzmi dziwnie, biorąc pod uwagę, że gra jeszcze oficjalnie nie została wydana, a niektórzy z Was już mają nabite tysiące godzin w WW3 – znaleźli coś dla siebie. Progresja to świetny przykład problemu, przy rozwiązaniu którego wydanie gry we Wczesnym Dostępie daje nam bardzo dużo; posiadamy sporo danych na temat tego, jak gracie i możemy na tym oprzeć nasz system rozwoju gracza.

Doprowadzi to, miejmy nadzieję, do progresji, która zadowoli nowych graczy, dając im często nowe narzędzia do rozwoju bez przytłaczania, a weteranom pozwoli na znalezienie czegoś do roboty lata po wydaniu World War 3.

Nowa progresja powinna wejść w życie w okolicach pojawienia się Personalizacji 2.0, ale nie mamy jeszcze dokładnej daty tej aktualizacji.

Społecznościowy Zwiastun Przełamania

Już teraz otrzymaliśmy parę zgłoszeń z klipami zawierającymi akcje naszych graczy do tworzonego we współpracy ze społecznością zwiastuna tworzonego ze społecznością trybu gry – ale chcemy jeszcze więcej! Im więcej zgłoszeń, tym większa szansa na to, że finalne wideo będzie wyższej jakości, więc nagrywajcie, uploadujcie i wysyłajcie nam swoje materiały na contests@worldwar3.com – pamiętajcie, że wideo powinno być odpowiedniej długości i w zadowalającej jakości; koniec końców, musi wyglądać epicko!

Nagrody zostały również “podbite” w niecodzienny sposób, więc warto zapoznać się z informacją na temat tego, co można wygrać poza kluczami do gry i szansą pojawienia się Waszej akcji w zwiastunie:

https://forum.worldwar3.com/index.php?/topic/10948-breakthrough-community-trailer-submissions-are-open/

Dziękujemy za uwagę i widzimy się za tydzień!