Raport Tygodniowy #36 – Miniony tydzień w World War 3 – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #36 – Miniony tydzień w World War 3

04/11/2019

Witajcie, żołnierze!

W tym tygodniu chcemy rzucić nieco światła na to, jak postępują prace i gdzie znajdujemy się w fazie produkcji. Dla nas w studiu jest to oczywiste, ale łatwo zapomnieć, że nie każdy spędza pięćdziesiąt godzin w tygodniu na pracy przy World War 3, więc warto czasem się zatrzymać i poświęcić chwilę na przypomnienie Wam, co się dzieje.

Testy 0.8

Najnowsza aktualizacja jest już testowana przez Was na serwerach PTE od jakiegoś czasu i najnowszy tryb gry, Przełamanie, otrzymało już sporo feedbacku z Waszej strony. Cieszymy się, że generalnie tryb spotkał się z pozytywnym odbiorem, ale nie możemy ignorować pewnych problemów, które zauważyliście. Zgadzamy się z wieloma z nich i już zaczęliśmy poprawki.

Na początek zajęliśmy się widocznością czasów podkładania bomb i ich rozbrajania, abyście dokładniej wiedzieli, co i kiedy się wydarzy. Po drugie – o czym pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu – dopracowujemy mechanikę odwrotu: drużyna atakujących nie będzie miała możliwości przebiegnięcia od razu do następnego punktu, dopóki odwrót się nie zakończy. Będziemy jeszcze balansować punkty, jakie otrzymają odpowiednio atakujący i broniący, przesuniemy nieco radiostacje i poprawimy błędy, które skutkują mniejszą przyjemnością z rozgrywki.

Jeśli chcecie wiedzieć, jakie odczucia posiadają na temat Przełamania inni gracze, zachęcamy do czytania naszego forum, gdzie również możecie dorzucić swoje trzy grosze! Temat ogólny, dotyczący aktualizacji 0.8 znajdziecie pod tym adresem.

Niektóre ze zmian już zostały wprowadzone lub są właśnie dopinane na ostatni guzik, więc trenujcie na PTE, aby móc pomóc nowym graczom, gdy 0.8 trafi na serwery LIVE. Tak, pomóc, a nie przeszkadzać.

Ankieta dotycząca pancerzy pojazdów

Nasz zespół designerów chce także zadać Wam kilka pytań odnośnie pojazdów i ich pancerzy. Głównie po to, by mieć ogląd sytuacji na to, jak gracze rozumieją (lub nie rozumieją) nasz system pancerzy i czy jest wystarczająco dobrze wytłumaczony. Czas na balans jeszcze nadejdzie, ale chcemy być przygotowani na to, czego od nas oczekujecie i czego potrzebujecie, by móc podjąć odpowiednie decyzje. Logujcie się na naszym forum i odpowiadajcie na krótką ankietę!

https://forum.worldwar3.com/index.php?/topic/10827-ankieta-system-pancerzy-w-pojazdach/

Usprawnienia HUD’a

Sporo rąk do pracy znalazło swoje miejsce przy HUD’zie, gdzie zmianom uległ pasek strike’ów na dole ekranu oraz niektóre ikony, w międzyczasie implementując również zmiany zasugerowane przez Was. Wrażenie ogólne na temat HUD wygląda na pozytywne z paroma zastrzeżeniami, którymi już się zajmujemy.

Optymalizacja

Na front optymalizacyjny wysłaliśmy posiłki – więcej ludzi trafiło do pracy przy tym aspekcie gry, by World War 3 działało płynniej, gdy zbliżamy się powoli do wersji 1.0. Jeszcze więcej osób będzie zajmowało się optymalizacją bliżej ukończenia finalnej wersji, spodziewamy się sporej zmiany w ostatniej bądź dwóch ostatnich aktualizacjach. Aktualnie poprawiamy kolejność ładowania poszczególnych elementów (w szczególności map) oraz przesuwamy rzeczy do ładowania asynchonicznego (ładowanie “w locie”), więc powinno to pomóc z przycięciami związanymi z ładowaniem assetów podczas rozgrywki (streaming, personalizacja gracza lub pojazdów, etc.). Niezbędne będą pewne zmiany do bazy danych przedmiotów, więc nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty zakończenia tego procesu – nieustannie pracujemy nad polepszeniem grywalności.

System poruszania postaci

Wciąż znajdujemy się w fazie łączenia nowego systemu poruszania się postaci z najnowszą wersją gry. Zajmie to trochę czasu, ponieważ od momentu, kiedy rozpoczęliśmy prace nad nowym movementem, sporo zmieniło się w naszej grze i musimy upewnić się, że nowe animacje nie zepsują niczego i system ten działa bezproblemowo. Jest to niestety żmudna i repetytywna praca, więc zajmuje ona sporo – zbliżamy się powoli do końca i nie możemy się doczekać, kiedy w końcu będziecie mogli z nowego systemu skorzystać! Pamiętajcie, że jesteśmy nim tak samo podekscytowani, jak Wy!

Inne zadania

Pozostałe aspekty pracy idą, jak zwykle: pracujemy nad nowymi pojazdami, bronią i dodatkami do niej, nowymi mapami, a nowe UI również idzie do przodu. Pracujemy także nad strzelnicą! Sporo nowości trafi także do systemu progresji gracza, naprawiamy również błędy i tak dalej – sporo fajnych, nowych rzeczy znajdzie się w World War 3 w nadchodzących tygodniach i miesiącach!

Otrzymaliśmy nagrodę!

Zostaliśmy wyróżnieni po raz kolejny za naszą pracę – tym razem przez polski portal. Fizyczna nagroda zajęła trochę, zanim trafiła w nasze ręce, ale w końcu znalazła się w naszym studiu i możemy ją Wam zaprezentować. World War 3 zostało nazwane Najlepszą Polską Grą według plebiscytu IThardware for Gamers 2019! Dziękujemy za uznanie – dołożymy wszelkich starań, by w przyszłym roku było jeszcze lepiej!

Przyszły tydzień

Jak wspomnieliśmy w ubiegłym raporcie, będziemy tworzyć społecznościowy zwiastun Przełamania. Nagrywajcie klipy i bądźcie gotowi, kiedy ogłosimy, że zbieramy zgłoszenia!

W przyszłym tygodniu nastąpi pewna zmiana: 11 listopada to, jak wiecie, święto narodowe, więc Raport Tygodniowy zostanie opublikowany dzień później. Ostrzegaliśmy, więc nie panikujcie, jeśli w poniedziałek nie będzie co czytać i przygotujcie się na wtorek!

Widzimy się we wtorek i dziękujemy za poświęcony czas!