Raport tygodniowy #35 – Aktualizacja 0.8 dostępna na PTE – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport tygodniowy #35 – Aktualizacja 0.8 dostępna na PTE

28/10/2019

Witajcie, żołnierze!

W ubiegłym tygodniu wprowadziliśmy aktualizację 0.8 na serwery PTE. Zawiera ona, między innymi, nowy, społecznościowy tryb gry oraz nowy HUD gracza. Oba elementy wymagają jeszcze pracy i czekają na sugestie, więc jest to najlepszy moment, by zgłaszać swoje uwagi i problemy na naszym oficjalny forum!

Przełamanie to tryb gry, który nasza społeczność chciała zobaczyć w akcji od dłuższego czasu. To Wy, gracze, przyszliście do nas z pomysłem i prośbą o stworzenie serwera z hasłem zabezpieczającym, by móc go przetestować. To Wy zorganizowaliście testy, pomogliście wszystkim zainteresowanym zrozumieć, o co chodzi, zagraliście kilka meczów i znaleźliście problemy oraz mocne strony w takiej rozgrywce. My zebraliśmy te wszystkie informacje i kilka miesięcy później jesteśmy tutaj – z nowym trybem gry, przy tworzeniu którego towarzyszyli nam sami gracze.

Więcej informacji na temat Przełamania znajdziecie w jednym z poprzednich raportów. Dla ułatwienia można przejść do niego TUTAJ.

Rozgrywka dostępna jest na wszystkich mapach, które wspierają tryb Warzone, w meczu bierze udział dwudziestu graczy, którzy podczas starć mają dostępne wszystkie strike’i w grze, mające wspomóc zarówno broniących, jak i atakujących. Niektórzy z Was mogą uznać, że dwudziestu graczy to mało, ale nawet taka ilość potrafi “zapchać” punkt, jeśli wszyscy walczą o jeden. W przyszłości planujemy przetestować także wariant z większą liczbą, ale najpierw chcemy sprawdzić, jak sam tryb do Was przemawia i jak się w niego gra.

Jak wspomnieliśmy wyżej, możemy teraz skupić się na poprawie rozgrywki i elementów HUD’a – to, co teraz znajduje się na serwerach testowych daje Wam jedynie podgląd na to, jak w przyszłości będzie się to prezentowało.

Mogliśmy w końcu dodać także Napalm, który pokazaliśmy kilka tygodni temu przy okazji prezentacji Nalotu Dymnego. Musieliśmy się wstrzymać z wydaniem go w pierwotnym terminie z uwagi na wydajność. Wciąż nie jest gotowy na 100%, ale działa wystarczająco dobrze, by móc zacząć go testować pod kątem przydatności na polu bitwy i rozgrywki z jego użyciem.

Jeśli nie wiecie, jak dołączyć do PTE: nasze serwery PTE dostępne są jako osobna gra w bibliotece Steam, nazwana World War 3 PTE. Każdy z graczy ją ma, więc może śmiało pomóc testować najnowsze aktualizacje!

Informacje na temat aktualizacji 0.8 i jej zawartości można znaleźć TUTAJ!

Miniony tydzień w studiu

Pod kątem HUD’a ubiegły tydzień wypełniony był testami Przełamania i poprawą warstwy informacyjnej. Dodaliśmy informacje na temat rozbrajania i podkładania ładunków wybuchowych, odliczanie i parę innych rzeczy, które dadzą graczom więcej informacji na temat tego, co dzieje się dookoła.

Mamy jeszcze kilka potencjalnych dodatków do warstwy informacyjnej, ale czekamy na Wasze wrażenia na ten temat – możemy obrać kilka ścieżek. Chcemy lepiej informować gracza o będącej aktualnie miejscem starć strefie na mapie i pomóc tym samym kierować walkę w odpowiednie miejsca. Dodatkowo mechanika wycofania otrzyma parę usprawnień, jak bonusy dla obrońców, jeśli wycofają się poprawnie lub dla atakujących, jeśli zdołają powstrzymać przed tym obrońców.

Poruszanie się

Jednym z pytań, które na pewno macie to “kiedy nadejdzie obiecana zmiana w poruszaniu się?”. Odpowiedź jest taka, że następnym dużym kamieniem milowym jest na naszej Roadmapie właśnie zmiana systemu movementu – w tym zakresie nic się nie zmieniło, ale nie chcieliśmy czekać z Przełamaniem i zdecydowaliśmy się wydać je w międzyczasie, zamiast czekać, aż całość będzie w 100% gotowa. Wydanie aktualizacji poruszania postaci znajduje się gdzieś “pomiędzy” ważnymi aktualizacjami, więc nie chcieliśmy podawać sztywnych dat na wypadek, gdyby właśnie taka sytuacja nastąpiła.

Doszliśmy do wniosku, że lepiej jest dać graczom coś, co jest właściwie gotowe, zamiast kazać czekać na całość, wliczając w to poruszanie się. Dlatego mogliśmy aktualizować wersję PTE do 0.8 tak szybko po wrzuceniu 0.7 na serwery LIVE – w końcu minęły dopiero dwa tygodnie!

Zwiastun Przełamania tworzony razem ze społecznością

Podczas pracy w studiu nad własnym zwiastunem Przełamania wpadliśmy na pewien pomysł. Skoro jest to społecznościowy tryb gry i poświęciliście sporo czasu, by pomóc nam go stworzyć, chcemy dać Wam możliwość na to, by Wasze zapisy z rozgrywki posłużyły jako materiały do oficjalnego zwiastuna. Na razie jest to jedynie pomysł i nic nie jest pewne, ale według nas tak może to wyglądać:

Zwiastun byłby montażem fajnych akcji z testów Przełamania na PTE – klipy z wybuchami i ciekawych wydarzeń podczas gry w tym trybie. Jest Was zdecydowanie więcej, niż nas w studiu, więc istnieje duża szansa, że nagracie ciekawsze i bardziej ekscytujące akcje, niż my. Użylibyśmy także materiałów ze strumyków, o ile kompresja nie będzie najgorsza. Więcej informacji pojawi się w najbliższym czasie.

Planujemy testować 0.8 na PTE przez kilka tygodni, by móc naprawić poważniejsze błędy i doszlifować parę rzeczy oraz by upewnić się, że nie ma żadnych problemów. Potem 0.8 trafi na serwery LIVE.

Widzimy się w następnym Raporcie!