Raport Tygodniowy #33 – Tajemnice rozgrywki #2 – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #33 – Tajemnice rozgrywki #2

14/10/2019

Witajcie, żołnierze!

To był długi tydzień! Sporo pracy musiało zostać wykonane, aby mocno wyczekiwana aktualizacja trafiła w końcu na serwery LIVE, ale koniec końców – udało się. 0.7 trafiło w ubiegły czwartek do World War 3 i z tego, co obserwujemy, aktualizacja działa sprawnie i bez poważniejszych problemów. Niektórzy z graczy raportują lepszą wydajność naszej gry pomimo faktu, że ta łatka nie skupiała się na tym aspekcie – cieszymy się, że część z Was już teraz zauważa benefity przejścia na nowszą wersję silnika.

Wydajność jest dla nas wciąż bardzo ważnym aspektem i wraz z zakończeniem pracy nad przejściem na Unreal Engine 4.20 możemy wrócić do pracy nad poprawianiem tego elementu gry, a także ilości klatek – oba nie są jeszcze w pełni satysfakcjonujące.

W tym miejscu chcemy prosić Was o informację zwrotną, jeśli zauważycie cokolwiek, co wybiega poza normy – błędy, problemy – a także, co się Wam podoba. Najlepszym miejscem do tego będzie oczywiście forum, które możecie znaleźć pod TYM adresem. Chcemy upewnić się, że wszystko działa, jak powinno i na jak największej ilości maszyn. 

Informacje na temat zmian wprowadzonych przez 0.7 możecie znaleźć TUTAJ.

Chcemy również podziękować wszystkim, którzy brali udział w testach aktualizacji na serwerach PTE, która na początku nie była najstabilniejsza i posiadała sporo błędów. Przeczołgaliście się przez pełne problemów pole minowe i dostarczyliście porządne, pełne informacji raporty, które pomogły nam dotrzeć do źródeł większości z nich w znacznie szybszym czasie. Jeśli nie mieliście czasu na wypełnianie raportów i “tylko” graliście – to również nam pomaga i dziękujemy Wam za grę; doceniamy czas, który poświęcacie nam i grze, którą tworzymy.

Z drugiej strony Wy również tworzycie materiały o World War 3, w mediach społecznościowych pojawiło się już sporo filmów – szczególnie przypadł nam do gustu film Atway’a, twórcy z Rosji, który możecie zobaczyć poniżej (oczywiście materiał stworzony jest po rosyjsku, ale dostępne są także angielskie napisy!):

Poza wydaniem najnowszej aktualizacji na wersji LIVE, zostaliśmy również nominowani do nagrody za warstwę graficzną naszej gry przez CEEGA 2019! Dla tych, którzy nie wiedzą, czym te nagrody są: CEEGA (Central and Eastern European Game Awards, czyli nagrody dla twórców gier z rejonów Europy Wschodniej i Centralnej) to inicjatywa, w myśl której, jak sama nazwa mówi, nagradzane zostają najlepsze gry w różnych kategoriach z naszego rejonu. Rozdanie nagród następuje podczas gali na Poznań Game Arena. W tym roku nagrody zostaną wręczone 19 go października w Poznaniu, więc trzymajcie kciuki – oczywiście konkurencja jest silna, a sama nominacja jest już dla nas powodem do dumy!

Przejdźmy już do kolejnej partii sekretów rozgrywki – ostatnie bardzo się Wam podobały, więc pora przedstawić Wam kilka mechanik, o których istnieniu możecie nie wiedzieć!

Naprawa pojazdów

Spora część społeczności jeszcze o tym nie wie, ale każdy z graczy może naprawić dowolny, przyjazny pojazd w grze – wystarczy zbliżyć się do uszkodzonego środka transportu i nacisnąć klawisz [4], by wyjąć z niego narzędzie naprawcze. Pojawi się na chwilę menu, które pokaże, jaki element próbujemy naprawić:

Można zmieniać docelowy element na poszczególne podsystemy klikając PPM i rozpocząć naprawę przy pomocy LPM.

Pierwsza ikona reprezentuje główną warstwę pancerza pojazdu. W aktualizacji 0.6 zmieniliśmy system z naprawy dodatkowego pancerza na główny z uwagi na łatwość użycia tej funkcji oraz by upewnić się, że nawet, jeśli naprawiona zostanie nawet najmniejsza część czołgu, będzie on w stanie wytrzymać atak RPG i dojechać do bazy.

Druga ikona to optyka. Naprawa optyki trwa zdecydowanie krócej, niż naprawa pancerza, więc jeśli nie potrafisz obejść się bez wizjera, by dojechać w bezpieczne miejsce i przeprowadzić dokładniejszą renowację. Drobna rada: Jeśli zniszczona zostanie główna optyka, zawsze do dyspozycji dostępna jest zapasowa. Po uszkodzeniu pierwszej wyłączony zostaje widok z trzeciej osoby, więc gracz zmuszony jest do korzystania jednej z pozostałych wizji. Warto o tym pamiętać przy okazji starcia z wrogim pojazdem!

Trzecia z ikon reprezentuje RCWS. Naprawa tego elementu również trwa krótko, a sam RCWS przydatny jest głównie w pozycji defensywnej, gdy w pojeździe znajduje się więcej, niż tylko kierowca.

Ostatnia oznacza APS – tutaj nie trzeba nic tłumaczyć, jest to równie ważny element pojazdu!

Samo narzędzie naprawcze może się przegrzać i będzie potrzebować kilka sekund, by móc wznowić pracę, więc warto priorytetyzować sobie podzespoły i najpierw naprawić te najważniejsze dla własnego stylu gry. Jeśli naprawę trzeba wykonać w błyskawicznym tempie – naprawiać pojazd może nieograniczona ilość graczy w tym samym momencie; funkcjonalność ta przydatna jest, jeśli przykładowo chcemy utrzymać Mobile Spawn Point przy życiu.

Skoro już mowa o naprawach – w każdej bazie głównej znajduje się platforma naprawcza. Nie tylko doprowadzi ona pojazdy do stuprocentowej sprawności zarówno pancerza głównego, dodatkowego i samego korpusu, ale także uzupełni braki wyposażenia – amunicji, granatów i ładunków APS.

Tryb Łowcy/Zabójcy

Jest to trochę bardziej zaawansowana funkcja, ale działa podobnie do rozglądania się jako żołnierz. Przy pomocy klawisza [ALT] można przełączać się pomiędzy trybem Łowcy i Zabójcy w pojeździe; ten pierwszy zablokuje ruch wieży podczas rozglądania. Można wykorzystać to do zaskoczenia przeciwnika, który myśli, że nie wiemy gdzie się znajduje. Równie przydatne, jeśli chcemy ostrzelać punkt, a w międzyczasie rozglądać się w poszukiwaniu nowego celu z pewnością, że nasz aktualny obiekt ostrzału ciągle obrywa.

Na zakończenie

Technika gry pojazdami w World War 3 ma jeszcze sporo tajemnic, ale nie chcemy wszystkiego wyłożyć Wam na tacy – do niektórych rzeczy będziecie musieli dojść sami!. Wraz z aktualizacją 0.7 zmieniliśmy także pewne rzeczy pod kątem różnic między pojazdami i pod względem jazdy, więc po raz kolejny prosimy Was o dzielenie się wrażeniami na temat tego, co się Wam podoba, a co Wam nie odpowiada. Powoli zbliżamy się do finalnego balansu rozgrywki i nadchodzi czas, w który musimy pokierować pojazdy na właściwy tor.

Dziękujemy za uwagę i nieprzerwane wsparcie – widzimy się w następnym raporcie!