Raport Tygodniowy #31 – Przygotowania do 0.7 – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #31 – Przygotowania do 0.7

30/09/2019

Witajcie, żołnierze!

W ubiegłym tygodniu napisaliśmy nieco o tworzonym na bazie Waszego, naszej społeczności, trybie gry – czyli Przełamaniu. Wygląda na to, że nie tylko pomysłodawcy, ale także pozostała część naszych graczy jest zainteresowana tym pomysłem i chce, by trafił do World War 3, a my nie możemy się już doczekać, aż trafi on na serwery. Na wszelki wypadek, jeśli nie mieliście okazji przeczytać jeszcze o Przełamaniu, zapraszamy do zapoznania się z naszym poprzednim Raportem tutaj, a dla tych, którzy nie chcą przedzierać się przez cały Raport, poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie zasad tego trybu rozgrywki:

  • Mecz trwa pomiędzy 15 a 30 minutami;
  • Tryb przewidziany dla 20 graczy podzielonych pomiędzy atakujących i broniących;
  • Atakujący próbują zniszczyć Radiostacje, a obrońcy starają się ich powstrzymać;
  • Po zniszczeniu Radiostacji w dwóch sąsiadujących punktach (A1 i A2, B1 i B2, itd.) front walki przesuwa się;
  • Jeśli atakujący zneutralizują wszystkie Radiostacje, wygrywają;
  • Jeśli broniący w którymkolwiek momencie zatrzymają napastników przed zniszczeniem Radiostacji, zwyciężają;
  • Gracze mają do dyspozycji wszystkie strike’i;

Z testów wynika, że wszystko działa jak należy i wydaje się być wystarczająco dobrze zbalansowane, ale testy wewnętrzne (poza tymi testami, które organizowali nasi “ojcowie” Przełamania wspólnie z naszą społecznością) nigdy nie dają pełnego obrazu i niektóre rzeczy mogą nam umknąć. Z niecierpliwością czekamy, aż tryb trafi w Wasze ręce na serwerach PTE i liczymy na Wasze opinie, zaczynając od tematu samej przyjemności z rozgrywki, a na balansie, czasie gry i lokalizacji Radiostacji kończąc.

Zanim jednak będziemy mogli wypuścić Przełamanie w środowisko testowe jest jeszcze parę rzeczy, którymi musimy się zająć i doprowadzić do końca, poza zmianami w elementach HUD’a, które trzeba przeprowadzić.

0.7 na PTE

Od momentu rozpoczęcia testowania 0.7 na serwerach PTE zdołaliśmy już naprawić zdecydowaną większość błędów i problemów, które napotkaliśmy. Prace idą w dobrym kierunku i postępują zgodnie z planem, największe usterki zostały zniwelowane. Wprowadzanie nowych systemów nie powinno już zaburzać spójności wcześniejszych, więc jesteśmy już bardzo blisko.

W samym ubiegłym tygodniu wypuściliśmy dwie aktualizacje, aby przybliżyć 0.7 do wydania na serwerach LIVE. Patch 0.7.7 trafił do gry w środę i naprawił sporo: niektóre z bugów nie były “poważne”, jak chociażby źle poskinowana kamizelka US Army (dzięki, animatorzy!) lub brak wyświetlanej informacji na temat płyt balistycznych przeciwnika na ekranie śmierci. Oczywiście dla wielu może się to wydawać błahe i nieistotne, ale nawet najmniejsze błędy wciąż są błędami i trzeba je wyeliminować. Jak mówiliśmy przy okazji wydawania Warzone Giga Patcha – najważniejsze jest dla nas nie śpieszyć się; chcemy dostarczyć Wam, naszej społeczności, najlepszą grę, jaką jesteśmy w stanie stworzyć i jeśli oznacza to, że przygotowanie czegoś trwa nieco dłużej, niż zakładaliśmy – gra warta jest świeczki. Lepiej jest poczekać kilka dni lub nawet tygodni, by naprawić rzeczy, niż pozwolić graczom grać na złej jakości wersji i mamy nadzieję, że rozumiecie to tak, jak my. Wracając do patcha 0.7.7, wprowadził on także potencjalne rozwiązanie do rotacji map, co w teorii oznacza, że być może już niedługo będzie ponownie możliwe pozostanie w tym samym lobby, by grać na różnych mapach. Wciąż musimy to jeszcze sprawdzić i damy Wam znać, gdy będziemy mieli więcej danych.

Druga aktualizacja z ubiegłego tygodnia, 0.7.8, wydana została późnym popołudniem w piątek i zawierała w sobie poprawki do kilku Wyzwań, ogólne usprawnienia systemu audio i rozwiązanie zabawnego błędu, który powodował, że spodnie US Army były… niewidzialne. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, co znajduje się w aktualizacjach PTE, zapraszamy na naszą stronę Steam oraz na nasz kanał Discord – tam trafia większość informacji na temat poszczególnych aktualizacji. Dla wygody, dla zainteresowanych: lista poprawek z łatek 0.7.7 i 0.7.8 dostępna jest kolejno pod TYM i TYM adresem.

Jak mówiliśmy już wcześniej – nie możemy jeszcze podać dokładnej daty, kiedy aktualizacja 0.7 trafi na serwery LIVE, ale prosimy Was o cierpliwość – jest na co czekać! Żeby osłodzić oczekiwanie, poniżej znajdziecie nieco informacji na temat pojazdu, który trafi do World War 3 w przyszłości!

Light Heli Drone

Nadszedł czas. Najbardziej kontrowersyjny i pewnie jeden z najbardziej znienawidzonych pojazdów powietrznych już nie będzie dominował przestworzy sam. Zanim jednak zaczniecie lamentować i wylewać swoją nienawiść na forum czy Discordzie, dajcie nam szansę się wytłumaczyć! Light Heli Drone to młodszy brat z rodziny UFV oparty na bazie MQ-8B. Wersja ta jest zdecydowanie mniejsza i posiada mniejszy arsenał. Dron ten posiada jako podstawowe wyposażenie karabin maszynowy kalibru 7.62mm, a karabin kalibru 12.7mm jako dodatkowa opcja. Dodatkowo będzie bardziej podatny na zniszczenia. Całość będzie oczywiście dostępna taniej, niż “większy” brat, ale jeśli nie będzie pasowała do ogólnego balansu gry, odpowiednio zareagujemy i przeprowadzimy zmiany. Jako smaczek informujemy też, że Heli Drone został znerfiony… być może nawet za bardzo, ale decyzję pozostawimy Wam. Mamy nadzieję, że wraz z wejściem nowego drona przyjemność z latania powróci.

Dodatkowo – filmik z naszej mapy testowej, gdzie możecie zobaczyć, jak LHD się sprawuje (a przy okazji zobaczyć, jak wygląda nowy HUD w akcji!)

To tyle w tym tygodniu, widzimy się w następny poniedziałek!