Raport Tygodniowy #28 – MSBS 762, KAC LMG oraz MP7 – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #28 – MSBS 762, KAC LMG oraz MP7

09/09/2019

Witajcie, żołnierze!

W dniu dzisiejszym mamy Wam do pokazania nowe wyposażenie, które niedługo trafi do World War 3. Przedstawimy nie jeden, nie dwa, a trzy bronie, więc będzie ciekawie! Służą one do różnych celów: Mamy nowe SMG (a raczej nasze pierwsze PDW), nowy LMG (dosyć rzadki!) oraz nowy Battle Rifle, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Przyjrzyjmy się im!

MP7

Zaczniemy od tej najbardziej kompaktowej; do gry wkrótce trafi broń, o którą nasza społeczność głośno prosiła od dłuższego czasu, czyli MP7, które w World War 3 nazywane będzie PDW7. Zaprojektowana przez Heckler & Koch w latach dziewięćdziesiątych broń to przedstawiciel grupy PDW (Personal Defence Weapon – Broń Ochrony Osobistej), stworzona na życzenie NATO, by posiadać w swoim arsenale coś kompaktowego, automatycznego, zdolnego do przebicia nowoczesnych płyt balistycznych. Tym samym dziecko HK strzela pociskami AP 4.6x30mm, będącymi zdecydowanie bardziej śmiercionośnymi w starciach przeciwko dobrze uzbrojonym celom, niż starsze kalibry. Początkowo mający służyć czemuś innemu, MP7 szybko stał się bardzo popularny wśród jednostek specjalnych z uwagi na swoją kompaktowość i wysoką skuteczność.

W World War 3 PDW7 oferuje wysoką szybkostrzelność, celność i bazową penetrację porównywalną (jeśli nie lepszą) z karabinem maszynowym. Przychodzi to niestety z pewnymi minusami: po pierwsze, mimo, że nie jest tak ciężka, jak karabin, waży sporo więcej od SMG. Po drugie, obrażenia pocisku są niższe, niż w przypadku pistoletów maszynowych. Mimo tego, że SMG mogą wydawać się bardziej śmiercionośne, cięższe pancerze będą w stanie zatrzymać ich pociski, a w przypadku PDW7 prawie każdy zadaje pełne obrażenia. W połączeniu z wysoką prędkością strzelania, MP7 jest idealnym narzędziem zniszczenia – miłego ostrzału!

KAC LMG

Cieszymy się, że możemy w końcu uchylić rąbka tajemnicy na ten temat. Sugerowaliśmy, że do gry trafi nowy LMG o kalibrze 5.56, więc mamy Wam przyjemność przedstawić Knight’s Armament Light Assault Machine Gun, który w naszej grze znany będzie jako LAMG. Zaprojektowany, by zastąpić kultowego Stoner 63, broń stworzoną przez samego Eugene Stoner’a, LAMG miał być niezawodnym, lekkim karabinem maszynowym, korzystającym z nabojów 5.56 NATO. Dzięki swojemu podobieństwu do Utlimax 100, względnie łatwo można kontrolować odrzut. Mimo tego, że żadna z armii krajowych nie przyjęła LAMG jako swoje podstawowe wyposażenie, broń ta jest bardzo popularna wśród prywatnych firm wojskowych ze względu na swój kompaktowy rozmiar i niską wagę.

W WW3 LAMG jest brakującym ogniwem pomiędzy karabinkami maszynowymi a lekkimi karabinami maszynowymi. Nie waży dużo więcej, niż zwykła AR, łatwo kontrolowany odrzut, ładowanie z taśmy, które pozwala na zalanie przeciwnika ołowiem – to zdecydowane atuty tej broni. Należy jednak pamiętać, że amunicja 5.56 nie posiada takiej mocy lub penetracji, jak zwykła amunicja w LMG, więc walka z cięższą bronią może być problemem – także, jeśli chodzi o odległość.

MSBS-762N

Na sam koniec przedstawiamy Wam nowy (i być może ostatni) wariant polskiego MSBS Grot: MSBS-762N, niedawno zapowiedziany dodatek do rodziny MSBS. Jest to w zasadzie ta sama broń, jednak mieści w sobie kartridże NATO 762×51, podobnie, jak “powiększony” został HK417 względem HK416. Posiada cięższą lufę i większy otwór na magazynki, by pomieścić wyższy kaliber pocisku.

Broń, która zamyka nasze trio 7.62×51 (w przyszłości spodziewajcie się broni, która będzie posiadała inny kaliber), MSBS-7.62N został zaprojektowany z myślą o najbardziej klasycznym podejściu do rozgrywki z użyciem broni klasy DMR z całej trójki. Ma najniższą szybkostrzelność i szybko traci celność przy ogniu ciągłym, za to radzi sobie świetnie z pojedynczymi strzałami dzięki minimalnemu odrzutowi i świetną prędkością wylotową, nadając się idealnie do zadań snajperskich. Nie posiada oczywiście ekstremalnej dokładności M417, nie nadaje się do walki na krótkie dystanse, za to jeśli cenicie sobie skradanie i walkę na długim dystansie, jest to idealna broń dla Was.

W temacie nadchodzących broni to na ten tydzień wszystko, ale, jak zwykle, mamy sporo do pokazania! MP7 nie będzie jedynym wyposażeniem z gałęzi PDW, który trafi do gry, a broń do walki na długim dystansie również jeszcze się pojawi – w najróżniejszych kształtach, kalibrach i trybach ognia, więc jest na co czekać.

Do zobaczenia za tydzień!