Raport Tygodniowy #27 – 0.7 na PTE oraz nowa artyleria – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #27 – 0.7 na PTE oraz nowa artyleria

02/09/2019

Czołem, żołnierze!

Nieustannie pracujemy nad usuwaniem błędów, znalezionych przez Was na PTE w ciągu ostatniego tygodnia, wypuszczając w międzyczasie dwa patche, które zniwelowały większość problemów. W miniony weekend mieliśmy ponad 260 crashy, a tym razem jedynie 15, co daje nam redukcję o ok. 95%, głównie dzięki testowaniu na PTE, które działa, jak powinno – otrzymujemy sporo informacji, które możemy zebrać, co przekłada się także na szybsze usuwanie problemów. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w testach, podsyłali swoje problemy i raporty błędów – bez Was nie bylibyśmy tak efektywni.

Praca nad 0.7 postępuje odpowiednio, a większość poważniejszych błędów została usunięta już w poprzednim tygodniu z dodatkową porcją poprawek w zeszły piątek oraz w ciągu weekendu. Poza usprawnieniem optymalizacji, skupiamy się też na polepszeniu wydajności sieciowej, co pomoże z przeciążeniami procesorów w maszynach serwerowych, skutkując niższym pingiem.

Z kwestiami sieciowymi prawie gotowymi, możemy teraz optymalizować i naprawiać błędy bez konieczności martwienia się, że problemy powrócą po wprowadzeniu nowych systemów i rozwiązań. Zasada ta sprawdza się również w innych aspektach procesu tworzenia gier, coraz to więcej systemów zbliża się do finalnych wersji, więc będziemy mogli rzucić większą ilość osób do pracy nad optymalizacją i poprawą błędów.

Od kiedy 0.7 trafiło na serwery PTE, znaleźliśmy kilka problemów, które można naprawić, jak chociażby replikacja wyposażenia co 30 klatek zamiast co każdą, wysyłanie statusu każdej z baz do graczy mimo, że nie te nie zmieniają swojego statusu przez całą grę, a także poprawa dokładności, z jaką wyświetlane są informacje, skąd gracze strzelali, by lepiej przekazać dane na temat kierunku ostrzału. Lista jest dosyć długa, ale nie wszystkie ze zmian trafią do informacji na temat patcha, gdyż są one bardziej techniczne – większość z nich może nie mieć żadnego sensu bez wiedzy na temat tego, jak działa ich kod źródłowy. Sporo zmian jest małych w swojej naturze, ale w ogólnym rozrachunku sporo poprawią.

Nowe strike’i

Przedstawiamy Wam dwa nowe, potężne strike’i, które pomogą w kształtowaniu linii frontu wedle upodobania. Zasłona dymna oraz Napalm.

Zacznijmy od tego pierwszego, bardziej taktycznego. Zasłona dymna to typowa artyleria, która zamiast zrzucania materiałów wybuchowych pokrywa wybrane miejsce dymem, który przez kilka sekund blokuje widoczność. Jest przydatna, jeśli chcesz ukryć przemieszczające się jednostki, zanim przedostaną się do miejsca docelowego, próbując przejąć punkt kontrolny.

Drugi z nowych strike’ów jest dużo bardziej agresywny. Gdy tylko dowiesz się, że Napalm zbliża się w Twoim kierunku, lepiej znaleźć ukrycie. Po wezwaniu zrzuca eksplodujące bomby, co samo w sobie nie zadaje tak dużo obrażeń, ale pozostawia po sobie ogień, który rani do momentu ugaszenia. Tym narzędziem można taktycznie zablokować wybrane przejście na mapie, by upewnić się, że nikt nie przeszkodzi w wykonaniu zadania.

Mamy nadzieję, że nowy arsenał pomoże w bardziej taktycznej rozgrywce i da graczom więcej narzędzi do kontroli pola walki i prowadzenia sił wroga w pułapkę. Wespół z dobrze skoordynowanym atakiem, podczas wewnętrznych testów zauważyliśmy, że nawet jeden z tych strike’ów może przechylić szalę zwycięstwa, a koordynacja powinna być ułatwiona dzięki nowemu systemowi VOIP.

Rozmawiając o tym, cieszymy się, że system komunikacji głosowej spotkał się z pozytywnym odzewem podczas testów na PTE. Będziemy go oczywiście usprawniać i ulepszać, by dać Wam jak najwięcej narzędzi, by World War 3 było dla Was przyjemne i dawało dużo zabawy – czy to odgrywanie oficera i rozkazywanie towarzyszom broni, lub samo strzelanie do przeciwników.

Dajcie nam znać, jak podoba się Wam wygląd i zastosowanie nowych strike’ów i, jak zwykle, widzimy się za tydzień!