Raport Tygodniowy #26 – VAB oraz Wyzwania – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #26 – VAB oraz Wyzwania

26/08/2019

0.7 w końcu trafiło na serwery PTE, rozpoczęliśmy również fazę testowania i naprawiania błędów. Wciąż jest to dopiero początek życia tej aktualizacji, ale już otrzymujemy sporo informacji zwrotnych na jej temat – uwielbiacie VOIP i nowe oświetlenie, a niektórzy z graczy zwracają również uwagę na lepszą wydajność, mimo, że nie było to jeszcze zamierzonym efektem.

Chcemy w tym miejscu ponownie zaznaczyć, że zmiana wersji silnika została wykonana głównie w celu naprawy pewnych błędów oraz by zyskać wydajność procesora po stronie maszyn serwerowych, z delikatnymi zmianami optymalizacyjnymi po stronie klienta. Planujemy podnieść wydajność gry, zanim najnowsza aktualizacja trafi na serwery Live, nieustannie poprawiając ją krok po kroku, jak robiliśmy to od momentu trafienia do Wczesnego Dostępu. Jest to powolny i trudny proces, ale z tygodnia na tydzień jest coraz to lepiej.

Głównym obszarem zainteresowania z naszej strony jest teraz naprawa wszystkich znanych problemów oraz wygładzenie klatek, usuwając przy tym przycięcia.

Najpoważniejsze błędy są przez nas usuwane jeden po drugim, by gra była stabilna i trafiła w doskonałym stanie na serwery Live. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w testach w ciągu minionego weekendu i, między innymi, raportowali znalezione błędy!

VAB

Jedną z wielu rzeczy, wprowadzonych wraz z 0.7 jest nowy, mobilny wariant VAB. Zastępuje on BCV dla jednej z drużyn, co ułatwi orientację i w mgnieniu oka pozwoli ustalić, czy pojazd jest wrogi, czy przyjazny.

Ważną informacją jest to, że pojazd ten nie jest jeszcze oteksturowany, więc w przyszłości zyska on jeszcze charakteru i straci ten “czysty” wygląd.

Pojazd wzorowany jest na VAB MK3 (Véhicule de l’avant blindé – opancerzony pojazd awangardy po francusku) i jest członkiem nowej rodziny średnich pojazdów opancerzonych 6×6, oferującej wysoki poziom zwrotności, osłony i możliwości transportowych.

W World War 3 jest to “zły brat bliźniak” BCV i zawsze będzie służył przeciwnej drużynie. Jego rola jest dokładnie taka sama – ma służyć jako dodatkowy punkt odrodzenia, wsparcie piechoty i ogniowe.

Wyzwania

Dodaliśmy do gry codzienne wyzwania. Powinny pozwolić graczom zarabiać pieniądze szybciej, a tym, którzy tego potrzebują, dodatkowej motywacji do gry, poza samą przyjemnością z rozgrywki. Każdego dnia otrzymacie losowe 3 wyzwania, które mogą wymagać zarówno 3 zwycięstw na danej mapie, jak i zabicie pewnej liczby przeciwników wybraną bronią. Za każdym razem, gdy wyzwanie zostanie ukończone, gracz może otrzymać walutę w grze, lub przedmiot – jak chociażby kamuflaż lub nową broń.

Jest to pierwszy krok w kierunku faktycznego systemu progresji i wyzwań z prawdziwego zdarzenia. Planujemy rozwijać go o tygodniowe, lub nawet miesięczne wyzwania, specjalne wydarzenia, unikatowe odblokowania przedmiotów i jednorazowe osiągnięcia, a także by służył jako narzędzie wspierające gracza w postępie w grze.

Zmiany oświetlenia

Dzięki nowej wersji silnika byliśmy w końcu w stanie polepszyć nieco oświetlenie na naszych mapach. Zmiana nie jest drastyczna, ale wnętrza budynków są teraz jaśniejsze, więc gracze są w stanie w końcu zobaczyć kamuflaże swoich towarzyszy broni. Oświetlenie również nie jest jeszcze gotowe, będziemy je polepszać z każdą aktualizacją, by upewnić się, że wygląda dobrze i pasuje do naszej gry.

Nowy HUD

Wstawiliśmy również do gry nowy HUD pojazdów i jeśli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć, jak wygląda, spójrzcie poniżej na ujęcie z widoku drona. Podobnie, jak się to ma w przypadku oświetlenia, nie jest to drastyczna zmiana, ale zbliża nas bardziej do tego, co wyobrażaliśmy sobie w World War 3:

Mecz klanów GiD vs PSS

Podczas minionego weekendu odbył się pierwszy mecz turniejowy z prawdziwego zdarzenia. W piątek, około godziny 10:30 CEST, dwa z klanów w naszej grze starły się w walce o dominację nad Warszawą w trybie Warzone. Pomimo tego, że na tą chwilę nie mamy narzędzi, by ugościć taki rodzaj rozgrywki, ale współpracowaliśmy z oboma zespołami, dając im hasło do zabezpieczonego serwera, by można było rozegrać ten mecz. Nie obyło się oczywiście bez pewnych problemów na początku, jednak potyczka odbyła się, a z tarczą wrócił zespół GiD, wygrywając 5000 : 3068. Rewanż zaplanowany jest na przyszły tydzień, tym razem w trybie Team Deathmatch.

To tyle z zeszłego tygodnia, dziękujemy za czytanie i widzimy się w przyszłym tygodniu!