Raport tygodniowy #23 – Wyniki konkursu twórców i więcej – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport tygodniowy #23 – Wyniki konkursu twórców i więcej

05/08/2019

Witajcie, żołnierze!

W ubiegłym tygodniu zakończony został konkurs dla twórców. Jak mówiliśmy wcześniej, oglądanie filmów stworzonych przez Was i to, jak dużo przyjemności daje Wam nasza gra daje nam ogromną satysfakcję i nie jesteśmy w stanie przekazać, jak dużo pozytywnej energii daje nam to do dalszej pracy, by dostarczyć Wam najlepszą grę, jaką jesteśmy w stanie stworzyć. Ciężko było nam zadecydować, którzy z twórców powinni otrzymać nagrodę, więc poprosiliśmy o Waszą pomoc – głosować mogliście do minionego piątku, do 15tej. Bez zbędnych wstępów: Poniżej prezentujemy trójkę zwycięzców i tym samym zdobywców Edycji Specjalnej World War 3!

Pierwsze miejsce: Atway – World War 3. Spare no one

Drugie miejsce: Большой Ти – WORLD WAR 3 – ТРЕТЬЯ МИРОВАЯ ВОЙНА

Trzecie: AiRJacobs – World War 3 BEST GAMEPLAY & FUNNY MOMENTS #1

Ze zwycięzcami wkrótce się skontaktujemy, by móc przekazać im Edycje Specjalne naszej gry. Nie możemy jednak zapomnieć o pozostałej czwórce twórców, którzy znaleźli się w finałowej siódemce – TactiGamer, RuTaiN, Alekks i Skibbehify – którzy dostaną od nas klucze Steam do World War 3 za swój udział w konkursie! Jeśli nie mieliście szansy zagłosować w ubiegłym tygodniu, lub nie daliście rady zobaczyć filmów przygotowanych przez naszych fanów, miłego oglądania:

TactiGamer – Surviving Warsaw – World War 3 (Creator Contest)

RuTaiN – SiG MPX WORLD WAR 3 Loud Out

Alekks – world war 3

Skibbehify – Free Weekend Madness!

Jeszcze raz chcemy pogratulować zwycięzcom i tym samym podziękować za udział w naszym konkursie!

Od strony technicznej wiemy, że interesuje Was bardzo, jak nowa wersja silnika wpłynie na grę i chcielibyście zobaczyć cokolwiek nowego w World War 3 – my również! Niestety przygotowanie i upewnienie się, że wszystko działa jak należy i że nie wprowadzamy z aktualizacją żadnych psujących grę błędów zajmuje czas, a nie chcemy, by cokolwiek powodowało, że Wasza rozgrywka nie jest na tyle przyjemna, na ile to możliwe.

Aby upewnić się, że proces testowania jest na tyle efektywny, na ile to możliwe, musimy wyeliminować jak najwięcej oczywistych i powszechnych błędów, by nie marnować Waszego czasu na znajdowanie problemów o których już wiemy.

Możemy za to powiedzieć Wam, jak proces przygotowania aktualizacji przebiega i jakie teraz stoją przed nami wyzwania.

Udało się nam wyeliminować zdecydowaną większość poważniejszych błędów, które pojawiły się wraz ze zmianą wersji silnika i teraz zajmujemy się optymalizacją przyszłej aktualizacji. Zmiana w działaniu replikacji przysporzyła nam paru problemów, które jeszcze musimy rozwiązać, zanim będziemy mogli pozwolić Wam grać na nowym patchu.

Dlaczego zajmujemy się tym teraz? Musimy bacznie przyglądać się wydajności przed każdą większą aktualizacją, ponieważ zmiany w grze często wprowadzają nowe problemy z przycinaniem i wahaniami klatek – dlatego też optymalizacja to często jedna z ostatnich rzeczy, którą zajmują się twórcy podczas procesu tworzenia gry. W naszym przypadku chcemy dostarczyć Wam grywalne doświadczenie podczas tworzenia World War 3, co powoduje, że projekt wymaga dodatkowej pracy co kilka miesięcy, by móc skupić się na obniżeniu wymagań sprzętowych i podniesieniu ilości klatek.

Mimo, że nie podajemy Wam konkretnych dat, możemy ze spokojem poinformować Was, że wszystko zmierza w dobrym kierunku w tempie, które sobie zakładaliśmy, a zmiana wersji silnika przebiegła bez większych problemów. Jesteśmy już bardzo blisko finalnej, grywalnej wersji nowego silnika.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, zmiana wersji silnika powinna poprawić wydajność i stabilność serwerów w największym stopniu, przy okazji delikatnie poprawiając wydajność po stronie klienta gry. Da nam to także nowe narzędzia, które w dłuższej perspektywie powinny ustabilizować grę.

Wiemy, że zajmuje to już dłuższą chwilę, ale chcemy upewnić się, że dostarczymy Wam najlepszą możliwą wersję World War 3. Cierpliwość popłaca – w ogólnym rozrachunku jest to ważna aktualizacja, która pozwoli grze stać się lepszą!

Jak zwykle zapraszamy na nasze media społecznościowe i do dołączenia do dyskusji na naszym oficjalnym forum i Discordzie!