Raport Tygodniowy #22 – Miniony tydzień w studiu – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #22 – Miniony tydzień w studiu

29/07/2019

Witajcie, żołnierze!

W ostatnim tygodniu sporo wydarzyło się w naszej firmie. Podzieliliśmy się w końcu z naszą społecznością informacjami na temat nowego trybu gry, Przełamanie, i odzew z Waszej strony był zdecydowanie pozytywny. Wy, nasi gracze, jesteście zainteresowani wprowadzeniem trybu podobnego do Rush do World War 3. Pokazuje to, że nie tylko deweloperzy są w stanie wpłynąć na rozwój gry, a w końcu tego od samego początku chcieliśmy – stworzyć grę, w którą zarówno my, twórcy, a także nasi gracze będą chcieli grać.

Niektórzy z Was zaczęli także pytać, czy prace nad Przełamaniem oznaczają, że nie dokończymy Recona. Chcieliśmy pokrótce odnieść się do tych obaw: nie, praca nad innym trybem gry nie oznacza, że porzucamy i wyrzucamy do kosza ten taktyczny tryb. Nasz zespół zdaje sobie sprawę i rozumie, że nie każdy jest zainteresowany tym samym i niektórzy z graczy czekają na nowy tryb gry bardziej, niż na inny – koniec końców nawet my, deweloperzy, mamy własne preferencje pomiędzy aktualnymi trybami dostępnymi w WW3 i niektórzy z nas wolą zagrać w TDM, a niektórzy w Warzone; analogicznie, niektórzy czekają bardziej na Recon, a niektórzy nie mogą doczekać się starć w Przełamaniu. Nie martwcie się: za poszczególne tryby gry odpowiadają inne zespoły, więc prace nad jednym trybem gry nie wpływają na postęp prac w drugim. Prace nad Reconem nie zostały przerwane, więc zarówno Recon, jak i Przełamanie trafią do World War 3.

Skoro rozmawiamy już o wpływie społeczności na rozwój sytuacji, niedawno zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu. Między 21 czerwca a 19 lipca prosiliśmy Was o nadsyłanie materiałów wideo, których otrzymaliśmy sporo i nie jesteśmy w stanie wyrazić naszego uznania względem tego, ile znaczy dla nas Wasze uwielbienie World War 3. Odzew był wspaniały i mieliśmy sporo zabawy podczas przeglądania Waszej twórczości przez te ostatnie kilka dni. Oglądanie, jak gracze dobrze się bawią w naszej grze motywuje nas do dalszej wytężonej pracy i za to Wam bardzo dziękujemy!

Spośród nadesłanych prac wyselekcjonowaliśmy te, które naszym zdaniem były najlepsze, a ostateczny głos pozostawiamy Wam. Postanowiliśmy, że to Wy, nasza społeczność, powinni wybrać, co im się podoba – wybierzcie, co chcecie; czy to filmik, który jest najśmieszniejszy, czy ten, który przedstawia World War 3 najlepiej, czy też ten, który wygląda na taki, w który włożono najwięcej pracy. Głosować możecie pod TYM adresem. Pomóżcie nam wybrać zwycięzców i tych, którzy otrzymają Edycję Specjalną World War 3 – dla przypomnienia, znajdują się w niej takie oto rzeczy:

Od strony technicznej, wciąż pracujemy nad nowym systemem animacji. Zbliżamy się do końca, ale wciąż musimy upewnić się, że wszystko działa i jest w jak najlepszym porządku, zanim będziemy mogli zacząć testować go na serwerach PTE, po czym system pojawi się na serwerach Live. Wszystko idzie zgodnie z planem, więc już niedługo powinniśmy być w stanie podać Wam datę, kiedy następna aktualizacja zostanie wypuszczona.

Jeśli chodzi o zmianę silnika, wewnętrznie już dokonaliśmy zmiany na Unreal Engine 4.21. Naturalnie, zgodnie z przewidywaniami, nie obyło się bez drobnych problemów. Nie martwcie się jednak, bo brzmi to gorzej, niż stan faktyczny – wprowadzanie nowych technologii do istniejącego już systemu zawsze powoduje pewne usterki, więc byliśmy na to przygotowani. Podobnie, jak z systemem animacji, wszystko zmierza w dobrym kierunku, więc nowy silnik powinien być gotowy już wkrótce.

Jak mówiliśmy wielokrotnie, Warzone Giga-Patch był świetnym kamieniem milowym i przykładem, że warto poczekać czasem parę tygodni, by dopracować aktualizację. Patchem 0.7 chcemy kontynuować tą tradycję, co oznacza, że nawet jeśli konieczne byłoby (a nie mówimy, że tak jest!) przesunięcie wydania aktualizacji o parę tygodni, wciąż ma to sens, jeśli weźmie się pod uwagę stan techniczny i brak poważniejszych problemów aktualizacji.

Kontynuując wątek techniczny, niestety w miniony czwartek doszło do usterki, która spowodowała, że nasi europejscy gracze nie byli w stanie zalogować się do gry. Zespół techniczny naszego dostawcy serwerów szybko zajął się usterką, a w międzyczasie nasi programiści od backendu czasowo zamienili serwery DNS, więc część graczy wciąż mogła grać pomimo tego, że wystąpił problem. Usterka została względnie szybko usunięta i gracze ponownie mogli wejść do gry. Przepraszamy tych, którzy chcieli zagrać w World War 3 i nie mogli, ale nie powinno to mieć miejsca w przyszłości.

Jak zwykle, do zobaczenia w przyszłym tygodniu! Śledźcie nasze socjale, by otrzymywać najświeższe informacje i dołączajcie do dyskusji na naszym oficjalnym forum, a także na naszym kanale Discord!