Tygodniowy Raport #17 – Podsumowanie Darmowego Weekendu – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Tygodniowy Raport #17 – Podsumowanie Darmowego Weekendu

26/06/2019

Witajcie, Żołnierze!

Raport z tego tygodnia jest nieco później niż zwykle, ale mamy ku temu dobry powód – chcieliśmy podsumować Darmowy Weekend i aby to zrobić – musiał się on skończyć. Mamy dla Was kilka fajnych statystyk, a także podsumowanie tego, co się wydarzyło i czego się nauczyliśmy.

Najważniejszą rzeczą dla nas było utrzymanie stabilności systemów i upewnienie się, że master serwery nie zwalniają i nie ulegają awariom. Śmiało możemy zaraportować spektakularny sukces w tej materii, ponieważ odnotowano jedynie jeden drobny incydent, który uniemożliwił działanie jednego z serwerów logowania przez mniej niż 1 minutę o 2:54 czasu lokalnego w piątek. Automatyczne odzyskiwanie zadziałało tak jak powinno i system wrócił bez ingerencji człowieka w ciągu około 50 sekund.

Mieliśmy wielu nowych graczy, którzy dołączyli do nas w testowaniu gry i upewnianiu się, że nasz projekt idzie w dobrym kierunku. Otrzymaliśmy tony feedbacku od nowych graczy, co jest niezwykle cenne – podczas, gdy weterani mogą dostarczać lepszej jakości raporty o błędach i wyważone opinie, nowi gracze mają unikalną perspektywę, której nie mogą mieć doświadczeni gracze – i to jest dla nas bardzo ważne. Dzięki informacjom zwrotnym, które otrzymaliśmy, możemy teraz sprawić, że nowi gracze będą mieli większą frajdę i upewnić się, że coraz więcej graczy jest zadowolonych z gry w tych niezwykle ważnych, pierwszych godzinach gry.

Zebraliśmy również wiele danych, raportów o błędach i dowiedzieliśmy się wiele o tym, jak gra działa pod napływem nowych graczy, jak działają nasze systemy i jak radzić sobie z komunikacją w mediach społecznościowych, na forach i na platformie Discord.

Oczywiście wystąpiły pewne problemy, crashe i niestabilność serwerów, ale tego należy się spodziewać, gdy wciąż jesteśmy daleko od pełnego wydania gry. Jeden bardzo zachęcający wniosek, który wypłynął z negatywnych opinii i komentarzy jest następujący: ogólnie rzecz biorąc, nasi gracze są zadowoleni z projektu gry i sposobu jak się gra – to problemy techniczne są odpowiedzialne za zmniejszenie przyjemności z gry, a kwestie techniczne są o wiele łatwiejsze do naprawy niż podstawy projektowe i rdzeń gry.

Podczas darmowego weekendu przetestowaliśmy oraz nauczyliśmy wiele, więc z całą pewnością w przyszłości pojawi się ich więcej. Nie wiemy jeszcze kiedy będzie kolejny, ale na razie przyjrzyjmy się niektórym statystykom (graficzna wersja statystyk,na końcu tego raportu):

Największa ilość graczy: 22,411
Średnia ilość graczy na dzień: 18,350
Największa peak graczy: 2,513
Uruchomień gry: 170,906
Zbanowanych kont: 4
Wizyt w sklepie Steam: 4,631,020
Peak widzów na Twitch: 1,393

Ogólnie rzecz biorąc, ten darmowy weekend postrzegamy jako wielki sukces. Nauczyliśmy się wiele, przetestowaliśmy wiele, otrzymaliśmy mnóstwo informacji zwrotnych i pokazaliśmy grę wielu nowym graczom. Nawet nasza ocena Steam wzrosła w ciągu ostatnich 30 dni, co oznacza, że nie tylko my uważamy, że gra staje się coraz lepsza.

Teraz nadszedł czas na powrót do pracy nad 0.7 i aktualizacją silnika. Aktualizacja powinna poprawić stabilność i wydajność serwerów oraz zmniejszyć przycinanie się gry. Mamy sporo fajnych rzeczy przygotowanych do 0.7, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych planach, zapraszamy do przyszłych raportów tygodniowych, aby uzyskać więcej informacji.

Dziękujemy za grę z nami w ten weekend i do zobaczenia w następnym raporcie!