Tygodniowy Raport #16 – Darmowy Weekend nadciąga! – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Tygodniowy Raport #16 – Darmowy Weekend nadciąga!

17/06/2019

Date już znamy! Pierwszy Darmowy Weekend w World War 3 rozpocznie się 20 czerwca i potrwa do 23 czerwca. Wybraliśmy tą datę z kilku powodów, ale tak, jak pisaliśmy we wcześniejszych raportach tygodniowych: teraz to najlepszy czas, by zacząć zapraszać coraz to więcej graczy to naszej gry. Wierzymy, że jest to ważne, aby pokazać masę poprawek i usprawnień, które wprowadziliśmy od premiery wczesnego dostępu.

Mówiąc o graczach to przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy ciężko aby upewnić się, że gra jest gotowa na napływ dodatkowych graczy. Najistotniejsze ulepszenia zostały wprowadzone w zakresie czytelności znaczników i wydajności gry. Poświęciliśmy także sporo czasu na dalszą optymalizację gry, zwłaszcza lokacji, w tym mapę, która będzie terenem bitew w Darmowym Weekendzie – Polyarny. Powinna ona teraz działać znacznie lepiej i dać graczom lepsze wrażenia z rozgrywki. Dodatkowo nastąpił ogromny przyrost wydajności niezwiązany z mapami. Dzięki ulepszeniom markera, powinno być znacznie łatwiej dostrzec towarzyszy broni i upewnić się, że cel jest wrogiem, a nie jednostką przyjazną. Poprawiliśmy także balans w grze i mamy nadzieję, że gra jest jak najbardziej sprawiedliwa dla wszystkich.

Nie traktujemy tego Darmowego Weekendu za lekko, staramy się, aby wszystko poszło gładko i działało dobrze. Dlatego podjęliśmy dodatkowe kroki, aby upewnić się, że podczas trwania wydarzenia nie dochodziło do żadnych zgrzytów i problemów.

Od strony sieci, zabezpieczyliśmy wiele dodatkowych serwerów od naszego partnera hostingowego Zeuz.io, z gwarancją że będziemy w stanie dodać jeszcze więcej w mniej niż 12 godzin, więc powinniśmy być przygotowani na każdą ewentualność, jeśli chodzi o ilość graczy.

Jak już wiecie, ograniczyliśmy na potrzeby Darmowego Weekendu grę do jednej mapy, a decyzja ta została również podjęta w celu zminimalizowania liczby potencjalnych problemów, które mogą wystąpić – czy to matchmaking, czy po prostu restart serwerów z nową mapą – żaden z tych aspektów nie będzie problemem.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ilu graczy dołączy do nas i pod jakim obciążeniem znajdą się nasze systemy, więc będziemy uważnie śledzić wszystko podczas wydarzenia.

Dostępna będzie także nowa broń: M417 to nasz najnowszy karabin bojowy. Teraz wraz z karabinem SCAR-H, do wyboru są dwa karabiny bojowe dla naszych graczy.

Do gry trafi także nowy pojazd, Commando 4×4, wysoce mobilny pojazd opancerzony z granatnikiem i karabinem maszynowym zamontowanym na górze. Można go znaleźć na mapie podczas rozgrywki.

Dodaliśmy również nowy typ granatu oraz wiele ulepszeń i poprawek błędów, o których możecie przeczytać tutaj.

Zmiany te są już teraz testowane na PTE i z początkowych informacji zwrotnych możemy stwierdzić, że wszystko wygląda dobrze!

Jak zawsze, będziemy grać przez weekend, więc do zobaczenia, żołnierze!