Tygodniowy Raport #15 – Odpowiedzi do AMA – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Tygodniowy Raport #15 – Odpowiedzi do AMA

09/06/2019

W ostatnim tygodniu byliśmy świadkami dużych postępów w kierunku Darmowego Weekendu i usprawnień, które chcemy wdrożyć do World War 3, aby jak najlepiej dostosować się do napływu nowych graczy. Zmiany, które planujemy, skupią się na łatwości zrozumienia rozgrywki jak i lepszej identyfikacji – zarówno zespołowej, jak i przeciwnika – i uważamy, że pomoże to nowym graczom lepiej zapoznać się z grą. Pamiętajcie, Wy również możecie pomóc!

W piątek wprowadziliśmy małą aktualizację, która naprawiła dwa główne problemy wyłapane dzięki społeczności bughunterów. Dziękujemy za szybkie poinformowanie nas o problemie, co zaowocowało jeszcze szybszym jego rozwiązaniem.

Przedstawiamy Wam wybrane pytania z AMA, które ogłosiliśmy dwa tygodnie temu. Na pozostałe pytania odpowiemy i zamieścimy je na naszej stronie internetowej oraz na forum.

P: Czy planujecie dodać na istniejących mapach edytor rozgrywki? – Ammax

O: Jasne, ale najpierw musimy skończyć World War 3. Wspaniale byłoby dać graczom możliwość tworzenia własnych poziomów/map i zobaczyć ich pomysły (nawet jeśli są szalone!). W rzeczywistości, wielu członków zespołu WW3 było w przeszłości częścią społeczności moderskiej i w naszej produkcji widzimy wielki potencjał moderski. Żeby tak się stało, najpierw musimy sfinalizować World War 3, a po tym etapie możemy przygotować specjalne, dedykowane narzędzia dla modderów.

P: Kiedy powróci tryb z większymi mapami? – Smok3

O: Wierzymy, że Warzone w obecnej skali jest bliski ideału… ale dla Waszej informacji, większe mapy zostaną użyte w nowym trybie Recon.

P: Czy będą dostępne opcje do tworzenia niestandardowych gier z różnymi ustawieniami gry? (Aby stworzyć grę na przykład HeadShot only czy 200% więcej zdrowia itp.) – Matt_dOvale

O: Tak, rozważamy uruchomienie w przyszłości serwerów prywatnych i rozgrywek niestandardowych. Wszelkie sugestie co do tego zagadnienia są bardziej niż mile widziane.

P: Macie jakieś plany aby uruchomić tryb Battle Royale? Wasza grafika i grywalność jest znacznie lepsza niż w PUBG, a mapa Smoleńsk jest idealna do tej gry. Proszę zróbcie to. Ten tryb zapewni wam setki tysięcy Graczy! – rossoner1

O: Tak, planujemy dodać nowy tryb Recon, który jest naszym podejściem do rozgrywki w tematyce Battle Royale -za to bardziej taktyczny i drużynowy.

P: Czy zobaczymy więcej SMG albo PDW? Jak ikoniczne bronie P90, MP5/7/9, CZ Scorpion, HK UMP itp.? – BeatriceJohnes

O: Tak, planujemy dodać więcej SMG, myślimy, że będziecie zadowoleni.

P: Czy latające pojazdy trafią do gry? Może nie odrzutowce, ale helikoptery transportowe lub atakujące? – BeatriceJohnes

O: Mamy już w grze helikoptery jak na przykład helikopter bojowy MQ-8C Fire Scout, który wszedł do gry wraz z aktualizacją 0.6 i prawdopodobnie dodamy więcej helikopterów w przyszłości. Samoloty i bombowce służą jako wsparcie szturmowe, a naszym celem jest odtworzenie istotnych elementów współczesnego doświadczenia bojowego głównie z perspektywy piechoty, gdzie drony lub precyzyjne ataki lotnicze są kluczowe.

P: Czy będzie jeszcze resetowany postęp gracza? Jeśli tak to dlaczego nie możecie zrobić tego trochę inaczej? – BeatriceJohnes

O: Z pewnością będą jeszcze resety, a co najmniej jeden. Nie martwcie się – zrekompensujemy wszystkich graczy dając coś w rodzaju dodatkowych punkty doświadczenia, walutę itp. Nie robimy tego dla zabawy, czasami jest to wymagane jeżeli wprowadzamy duże zmiany w sposobie działania zdobywanego doświadczenia lub innych elementów systemu. Mamy w planach duże zmiany i postaramy się, aby jak najwięcej z postępu gracza zostało zachowane.

P: Jaki styl rozgrywki albo role przeznaczyliście dla czołgów i pojazdów? Czemu zbalansowaliście je w ten sposób? (Czy to ma być ta dziwna „siła, z którą należy się liczyć, ale niezupełnie”) ponieważ obecnie są one dobre do stania na punktach, zapewniający przy tym trochę osłony i siły ognia. Czy to wszystko wszystko do czego służą? Są dosyć trudne do zniszczenia, chyba że cały zespół zaopatrzony jest w RPG, ponieważ mogą łatwo uniknąć ataków artyleryjskich/lotniczych, a pojedyncze ataki RPG nie wyrządzają aż tak dużo szkód. – BeatriceJohnes

O: Rola pojazdu zależy od jego przeznaczenia bojowego; główną rolą IFV jest wspieranie piechoty w osiąganiu celów, kluczową rolą MBT jest walka z innymi pojazdami, a AFV służy jako wsparcie dla MTB i IFV w walce. Każdy pojazd jest bezbronny, jeśli nie ma odpowiedniego wsparcia, tak to wygląda zarówno w rzeczywistości jak i w naszej grze. Naszym zamiarem było zachęcenie do współpracy pomiędzy piechotą i pojazdami w celu zwiększenia skuteczności podczas walki. Główną zasadą w równoważeniu punktów bojowych było to, że Nalot/Bombardowanie/Artyleria nie może być tańszy od maksymalnej ceny pojazdu, który może go zniszczyć. Nie zgodzimy się, że pojazdy są tak statyczne, jednak jeżeli gracze wybierają taki styl gry, może faktycznie jest to najbardziej efektywny sposób na gromadzenie punktów.

P: Czy macie zamiar dodać dedykowaną klasę snajpera do gry? Coś w stylu klasy wsparcia, która może informować graczy o tym, co się dzieje. oznaczać przeciwników, używać dronów itp. W tej chwili nie mogę pozbyć się wrażenia, że większość map jest celowo zaprojektowana aby zapobiec jakiemukolwiek kampieniu – nie ma miejsc zdecydowanie wyżej od reszty poziomu, nie ma wielu miejsc gdzie można się ukryć ze snajperką, lub gdzie można się schować aby użyć drona. Rozumiem zamysł tworzenia map z “antykamperskim” podejściem zastanawiam się czy było to zamierzone? – BeatriceJohnes

O: Jest to celowe, ponieważ uważamy że kampienie nie jest dobrą rzeczą dla naszej gry – praca zespołowa to to, czego chcemy! Nie ma w tym nic fajnego, jeśli chodzi o kampienie, wolelibyśmy aby snajperzy ukrywali się i wspierali swoją drużynę, a nie tylko szukali jednego miejsca, w którym mogą przeleżeć cały mecz – to nie jest gra zespołowa i nie pomaga twojej drużynie wygrać.

P: Planujecie zmianę/uaktualnienie statystyk i opisów broni? Ponieważ w tej chwili są one bardzo proste, niejasne i trudne do zrozumienia oraz rozróżnienia pomiędzy różnymi rodzajami broni. – BeatriceJohnes

O: Szczerze mówiąc, broń ma wiele statystyk, ale w tej chwili nie są one wyświetlane w menu. Planujemy całkowity remont interfejsu użytkownika oraz zmianę sposobu pokazywania statystyk.

P: Czy WW3 będzie na E3?  – tommac

O: Tak, mamy swój mały oddział na misji podczas E3! Nie pokazujemy tam jednak WW3.

P: Czy data wydania gry jest nadal aktualna?(Końcówka tego roku, początek 2020) – tommac

O: Tak, nadal jesteśmy na dobrej drodze, ale jeśli gra będzie wymagała kilku tygodni lub miesięcy więcej, to nie będziemy się spieszyć.

P: Dlaczego UE 4.21, a nie najnowszy 4.22? – tommac

O: Zmiany w systemie renderingu 4.22 wymagają dużo więcej pracy i nie dają nam zbyt wiele – przetestowaliśmy go i istnieje jedynie minimalna różnica w wydajności między 4.21 a 4.22. Z drugiej strony 4.21 zawiera bardzo ważne dla nas aktualizacje, głównie związane z wykresem replikacji, który powinien znacznie zmniejszyć zużycie procesora serwera.

P: Jakieś szanse na wsparcie RTX w WW3? –  zucker_rdrg

O:Rozmawiamy z firmą NVIDIA na temat wykorzystania pewnych technologii, lecz nadal pracujemy nad bazową grą i zdecydowaliśmy się poczekać z dodaniem takich funkcji.

P: Zamierzacie dodać system progresji broni? Codzienne misje czy coś w tym stylu? – francolt

O: Istnieją pewne plany dotyczące tego konkretnego zagadnienia (broń) oraz globalnego systemu wyzwań. Pierwsza iteracja powinna się znaleźć w aktualizacji o nazwie (Aktualizacja Techniczna).

P: Czego możemy się spodziewać w przypadku kontentu? Co możecie pokazać? – spacesoldier117

O: Dużo więcej broni i gadżetów. Przykładowo, kategoria karabinów bojowych jest w tej chwili dość pusta, ale kilka broni tego rodzaju zostanie jeszcze dodanych. Nowe drony, strike’i, gadżety są już w fazie wewnętrznych testów. Dodatkowo wraz z trybem Recon wprowadzamy kilka naprawdę interesujących broni, z których część nigdy wcześniej nie została wykonana w grach – Nie możemy się doczekać aż je zobaczycie!

P: Czy po zakończeniu fazy Wczesnego Dostępu do gry będzie dodawana nowa zawartość? Więcej broni, pojazdów itp? – PointShootActionTTV

O: Dopóki WW3 będzie się cieszyć zainteresowaniem będziemy dodawać więcej treści i funkcji do gry.

P: Jaki był wasz ulubiony moment podczas produkcji gry, a co było najgorsze? – PointShootActionTTV

O: Prawdopodobnie dla każdego jest inaczej, ale dla wielu z nas najlepszym momentem była pierwsza oficjalna zapowiedź World War 3 – pracowaliśmy ciężko nad grą i materiałami promocyjnymi, jednak nie byliśmy pewni, jak gracze zareagują na naszą produkcję… To świetne uczucie, gdy okazuje się, że ludzie chcą i doceniają to, co tworzysz!

Kolejnym ze świetnych momentów było pokazanie gry po raz pierwszy szerokiej publiczności podczas targów Gamescom i zobaczenie, jak łatwo ludzie rozumieją, co chcemy im pokazać. Patrzenie jak osoby po raz pierwszy grając w naszą grę współpracowali, pomagali sobie nawzajem i grali dokładnie tak jak zaprojektowaliśmy grę, było to wspaniałym uczuciem i prawdopodobnie będzie z nami na zawsze.

Bardziej świeżą chwilą zadowolenia było wydanie Giga-Aktualizacji – pracowaliśmy przez ostatnie miesiące bardzo ciężko i po patchu 0.6 gracze na całym świecie mogli się przekonać, że wiemy, jak poprawić naszą grę i że wiemy, co robić w przyszłości.

Co do najgorszego, myślimy, że my wszyscy jesteśmy świadomi tego konkretnego.

P: Słyszałem, że będzie wprowadzana zmiana w personalizacji, czy można uzyskać więcej szczegółów? – HondoUnicorn

O: Tak, obecnie pracujemy nad personalizacją, która jest zupełnie nowa zarówno z technicznego punktu widzenia (a więc jest bardziej elastyczna), jak i użyteczności. Podstawową ideą jest podzielenie personalizacji na tworzenie i wyposażanie: oznacza to swoisty „warsztat”, w którym tworzysz broń, żołnierza i strike’i, a następnie osobny obszar, w którym je wyposażasz. Ta sekcja wyposażania planowana jest również jako dostępna podczas meczu, dzięki czemu będzie można przełączać się pomiędzy modyfikacjami wizualnymi, ekwipunkiem i strike’ami, a nie tylko całym wyposażeniem, jak jest teraz.

P: Tryb widza i edytor wideo? Myślę, że dla twórców treści cyfrowych będzie to przydatne. – HondoUnicorn

O: Tryb widza jest w trakcie tworzenia, chcielibyśmy również stworzyć system powtórek, ale na razie nie zostanie on wdrożony.

P: Co się dzieje z trybem Recon? Jakaś data premiery? Podpisałem NDA i testuje tryb Recon, i czekam na ten tryb już długi czas. – MrMrMr

O: Wszyscy na to czekamy, ale nie ma sensu wypuszczać niedokończonego trybu. Testujemy go również za zamkniętymi drzwiami, ponieważ bardzo się zmienia i nie chcemy, aby fałszywe informacje wprowadzały ludzi w błąd. Możemy za to zapewnić, że Recon dzisiaj jest w zdecydowanie lepszym miejscu, niż był kilka miesięcy temu i wciąż jest rozwijany i ulepszany. Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości odbędą się testy publiczne, więc śledźcie nasze media społecznościowe!

P: Kiedy gra będzie wykorzystywać nowy silnik UE4 ? – ೞoℓf

O: Mamy to zaplanowane na następną aktualizację po darmowym weekendzie, już niedługo.

P: Czy planowane są jakieś zmiany animacji gracza w niedalekiej przyszłości, na przykład sławny już “moonwalk”? – Pyroclutch

O: Tak, jednym z nadchodzących celów jest aktualizacja ruchu postaci – przerabiamy system ruchu od podstaw, aby wyglądało to lepiej, działało płynniej z mniejszą ilością bugów oraz większymi możliwościami dalszego ulepszania systemu. Pierwsza wersja nowego systemu animacji już wkrótce trafi na serwery PTE!

P: Zmiana pogody i system dzienno/nocny? Niekoniecznie dynamiczne, ale różne warianty map?  – mrocznydrwal

O: Mamy różne warianty dla różnych trybów gry i zastanawiamy się nad dobrym sposobem, aby było to możliwe. Ze względu na to, że używamy wypalanego oświetlenia, każdy scenariusz oświetleniowy wymaga dużo miejsca na dysku na lightmapy, a nie chcemy, aby gra wymagała 100GB+.

P: Kiedy waszym zdaniem wydajność serwerów zostanie poprawiona? – nubbits

O: Optymalizacja nie jest czymś, co ma koniec. Zawsze jest coś do poprawienia lub dopracowania, więc z czasem będzie coraz lepiej. Wiemy, że aktualizacja silnika będzie miała duże znaczenie, ale to nie wszystko, co zostanie w tym temacie zrobione.

P:  Są plany ulepszenia metagry? – nubbity

Z nowym menu personalizacji, metagra również doświadczy liftingu. Będzie mniej zagmatwana i łatwiejsza w użyciu niż teraz, ale na razie nie możemy podać żadnych szczegółów.

P: Plany przerobienia zarządzania drużyną? Miło byłoby móc zobaczyć nicki kolegów z drużyny na mapie, w menu drużyny lub zobaczyć, gdzie każdy z nich znajduje się na mapie. W obecnym stanie można zobaczyć jedynie kropki na mapie, nie wiedząc kto jest kim.- Gutshot

O: Wprowadzamy zmiany ekranu odrodzenia i niektóre z tych pomysłów będą wdrażane – na pewno sposób aby zobaczyć gdzie członkowie drużyny się.

P: Czy tryb Recon będzie dostępny na wszystkich mapach? Jeżeli nie, to jakie? Czy warto czekać na wszystkie mapy? Naprawdę chce go zobaczyć na Polyarny – Akan

O: Recon będzie na wszystkich mapach! Dodatkowo rozmiar map będzie się nieco różnić od tych znanych z trybu Warzone, gdyż dostępne będą tam obszary zamknięte w tym rodzaju rozgrywki.

P: Czy są plany nagrania meczu? Podobnie jak w Battlefield 2 gdzie na niektórych serwerach możliwe było pobranie pliku z ostatniej rundy. Albo dodać kamerę KillCam (kamera która pokazuje perspektywę wroga który Cię zabił)? Przynajmniej dlaTDM. – BadRussiaN

O: Nie jesteśmy w 100% pewni co do systemu powtórek (chcielibyśmy go dodać, ale nie jest on tak ważny w porównaniu z innymi ulepszeniami), a KillCam nie jest czymś, czym jesteśmy zainteresowani. Możliwość posiadania jej jedynie w TDM może być czymś, czemu możemy się przyjrzeć bliżej.

P: Czy dodane zostaną osiągnięcia? – Alphawolf

O: Tak, planujemy w przyszłości dodać osiągnięcia do World War 3.