Tygodniowy Raport #13 – Aktualizacja roadmapy i AMA – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Tygodniowy Raport #13 – Aktualizacja roadmapy i AMA

26/05/2019

Witajcie z powrotem, żołnierze!

Chcielibyśmy podzielić się z Wami nowymi informacjami na temat postępów w zakresie aktualizacji Roadmapy. Zostanie ona uaktualniona jeszcze w tym tygodniu, jednak wyglądać będzie nieco inaczej z jednego powodu: Patch 0.6 okazał się sporym sukcesem i chcemy uzyskiwać takie same efekty przyszłymi aktualizacjami. Wierzymy, że przejście na system kamieni milowych i celów nada naszym aktualizacjom wyższej jakości, co oznacza, że będziemy mogli się skupić na kluczowych ulepszeniach, a w zamian społeczność otrzyma bardziej przejrzyste i jasne informacje na temat tego, co i kiedy trafi do WW3. Oznacza to także, że nadchodzące aktualizacje będą większe i bardziej dopracowane.

W ten sposób będziemy w stanie odpowiedzieć na prośbę Was, naszych graczy: by dostarczać stabilniejsze i bardziej dopracowane aktualizacje z głównym naciskiem na poprawę optymalizacji, usuwaniem błędów, gdzie nowa zawartość jest sprawą drugorzędną (niemniej również istotną!). Uważamy – i wygląda na to, że nasi gracze podzielają to zdanie – że danie sobie więcej czasu do wykorzystania przy każdej aktualizacji, którą traktujemy jako kolejną mini-premierę jest lepszym podejściem, niż pilnowanie terminów co do sekundy, czasem kosztem jakości.

Chcemy upewnić się, że każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zawartość wersji 1.0 nie zostaje zmieniona, ale musimy ponownie przyjrzeć się paru elementom układanki i poprzestawiać je tak, by zmaksymalizować wydajność zasobów ludzkich, którymi dysponujemy. Wstawienie trudniejszych i ważniejszych rzeczy na początek listy oznacza, że będziemy mieli więcej czasu na dopracowanie ich, a to z kolei pozytywnie odbije się na całym projekcie.

Oznacza to jeszcze jedno: w tym tygodniu Roadmapa zostanie zaktualizowana o nadchodzące zmiany i nową zawartość, co przedstawione zostanie za pomocą kamieni milowych, by lepiej opisać, co znajdzie się w kolejnych aktualizacjach – podobnie, jak zrobiliśmy to w przypadku Warzone Giga-Patcha 0.6. Każda aktualizacja będzie miała swój motyw przewodni.

Co czeka Was po 0.6?

Aktualizacja techniczna

Ta aktualizacja skupiać się będzie na przesiadce ze starszej wersji silnika Unreal Engine (4.19) na nową (4.21). Zmiana ta podyktowana jest głównie koniecznością zwiększenia wydajności po stronie zarówno klienta, jak i serwera. Nieprzerwanie ulepszamy wydajność gry, poprawiamy błędy, a nowe funkcje silnika pomogą również wizualnemu aspektowi World War 3.

Remont animacji

Niemałe przedsięwzięcie – całkowicie przerobiliśmy nasz system animacji, by łatwiej było na nim pracować, modyfikować, zyskując przy tym na wydajności. Nowy system jest również dużo płynniejszy i powinien wyeliminować problemy z poruszaniem i animacjami, które aktualnie mamy, na zawsze. Testy tej aktualizacji na serwerach PTE będą kluczowe, by upewnić się, że system działa, jak powinien, oraz że wygląda, jak zamierzaliśmy.

Aktualizacja Tactical Royale

Kolejnym kamieniem milowym jest tryb Recon. Nieustannie testujemy nowe wersje z naszą społecznością i pracujemy nad nim na okrągło. Aktualizacji tej towarzyszyły będą także specjalne i dostępne jedynie w Reconie gadżety i broń. Więcej szans, by wspomóc nasze testy pojawi się wkrótce, więc nie zapomnijcie zaglądać co jakiś czas na nasze oficjalne forum!

Społecznościowy tryb gry

Dla zainteresowanych: nie zapomnieliśmy o trybie gry, stworzonym w ścisłej współpracy z naszą społecznością. Planujemy zrobić z niego kamień milowy, który zostanie wprowadzony po Reconie, więc upewnijcie się, że Wasz pomysł jest dobrze znany na forum, a także w innych mediach społecznościowych – jeszcze nie jesteśmy całkowicie pewni, czym ten tryb będzie, ale już teraz widzimy paru głównych kandydatów!

To nie koniec

Każda z aktualizacji będzie zawierała oczywiście dodatkową zawartość i funkcje, nie tylko te, które zostaną wymienione. Więcej kamieni milowych zostanie ujawnionych po drodze. Coraz to więcej bazowych systemów jest już gotowych, a ze zmianą silnika i paroma funkcjami będziemy w stanie przyspieszyć pracę i skupić uwagę na nowych elementach – usłyszycie o tym w przyszłych raportach.

AMA

Wiele z Waszych zastrzeżeń i pytań powiela się, więc już wkrótce zrobimy kolejne AMA. Pytania będzie można umieszczać na naszym forum w tym temacie, który pozostanie otwarty przez tydzień. Więcej informacji można znaleźć w poście.

Nasze odpowiedzi zostaną opublikowane w późniejszym terminie na naszej stronie, a także w innych miejscach, by każdy mógł je łatwo znaleźć. Zdecydowaliśmy się na taką formę, gdyż daje nam to więcej czasu na odpowiedź i dokładne wyjaśnienie naszych decyzji – robienie AMA “na żywca” jest przyjemne i fajne, ale niestety powoduje, że niektóre pytania trzeba zignorować, lub odpowiadać krócej, niż byśmy chcieli. Lub też nie mamy odpowiedzi na daną chwilę.

Widzimy się w przyszłym tygodniu, żołnierze!