Tygodniowy Raport #11 – Aktualizacja 0.6 – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Tygodniowy Raport #11 – Aktualizacja 0.6

13/05/2019

Zajęło to trochę więcej czasu, ale było warto. Najlepszy patch do World War 3 został już dopracowany i zostanie wprowadzony na serwery LIVE w ciągu najbliższych kilku dni. Dodatkowe dwa tygodnie pracy dały nam możliwość usprawnienia aktualizacji i wypuszczenia patcha 0.6.6 na serwery PTE w miniony piątek oraz upewnienia się, że najpoważniejsze problemy zostały rozwiązane; nie obyło się także bez dodania kilku fajnych ulepszeń. Chcielibyśmy się z Wami podzielić tym, co w ciągu ostatnich dwóch tygodni udało się dopracować.

Najważniejsze zagadnienia

Zauważyliśmy sporo problemów związanych z Mobilnym Punktem Odradzania. Większość spowodowana była tym, iż nie jest to pojazd, który zostaje wezwany, gdy istnieje taka potrzeba, a raczej pojawiający się jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki i faktem, że można się w nim odrodzić, bez konieczności obecności w nim innego gracza. Mieliśmy kilka problemów z zawieszaniem się, byciem traktowanym jako “poza mapą”, a także kilka zachowań, które teraz zostały już rozwiązane. Naprawiliśmy także błąd, przez który gracze odradzali się w głównej bazie zamiast na wybranym pojeździe.

Rozgrywka

Ze strony rozgrywki wprowadziliśmy pewne zmiany do broni. Nie obyło się bez zmiany danych wagi, więc spodziewajcie się ich w swoim wyposażeniu (niektóre zmiany są pozytywne, a niektóre, siłą rzeczy, negatywne). Wszelkie zmiany zostały wprowadzone dzięki informacjom i odczuciom przekazywanym nam przez graczy. Pamiętajcie jednak, że ostateczny balance pass zostanie przeprowadzony w późniejszym terminie, kiedy większość broni znajdzie się już w grze i będziemy zbliżać się do premiery pełnej wersji!

Ulepszenia
Wprowadziliśmy także zmiany względem pojazdów. Dodaliśmy możliwość zniszczenia optyki w RCWS’ie Lewiatana i Battle Robota; od aktualizacji 0.6 narzędzie do naprawy pojazdów (dostępne domyślnie po wciśnięciu klawisza 4 w okolicy pojazdu) naprawia bazowy pancerz, a nie dodatkowy.

Ulepszyliśmy także system oznaczania; markery powinny być teraz bardziej widoczne, a zakłócanie spowoduje, że oznaczone cele znikną.

Dodaliśmy również możliwość szybszej zmiany ustawień jakości grafiki. Można teraz wybierać pomiędzy przygotowanymi ustawieniami, które dają Najlepszą Wydajność, Balans lub Najlepszą Jakość.

Mapy

Pod względem map dopracowaliśmy pewne miejsca, w których problematyczne było wykonywanie przeskoków, przearanżowaliśmy pewne modele, by na rozgrywkę mniej wpływała sceneria (bariery, skrzynie, etc.), a także naprawiliśmy drzewa, które posiadały kolizję i wskutek tego blokowały strzały na Polyarnym.

Inne zmiany

Oczywiście większość czasu poświęciliśmy naprawie błędów i upewnieniu się, że gra jest stabilna i działa najlepiej, jak to możliwe na tą chwilę. W żadnym wypadku optymalizacja nie jest jeszcze gotowa (w szczególności na nowych mapach), ale wprowadziliśmy pewne spore usprawnienia w temacie ścinek i zacięć – gra jeśli już będzie, to powinna jedynie minimalnie klatkować w skutku powodując, że nawet mniejsza ilość klatek będzie przyjemniejsza w odbiorze dla gracza.

Naprawiliśmy mnóstwo błędów, a głównymi z nich były crashe serwera, nie odgrywające się dźwięki odległych eksplozji, problemy związane z zacinaniem się (powodowane przez markery), problemy z HUD’em i niepoprawnie aktualizujacymi się widżetami.

Optymalizacja

Na froncie optymalizacyjnym głównie skupiliśmy się na nowych mapach – są “najmłodsze”, więc z pewnością będą pierwszymi, na które trafią powracający przy okazji publikacji aktualizacji 0.6 gracze. Ograniczyliśmy o sporo ilość poligonów, zoptymalizowaliśmy LODy (Level of Detail) i wprowadziliśmy zmiany do niektórych destroy packów.

Społeczność

Nastąpiły także pewne zmiany w naszej społeczności. Wprowadziliśmy nowe zasady i aktualizacje do naszych kanałów na Discordzie oraz stworzyliśmy specjalną grupę, która zajmuje się wyłapywaniem błędów – ich udział w poszukiwaniach już jest widoczny dzięki raportom, które tworzą. Oczywiście wszystkie raporty są brane pod uwagę i sprawdzane, gdy tylko jest na to możliwość, ale dzięki tej grupie mamy dokładniejsze raporty i dzięki temu szansę na reprodukcję błędów, co powoduje, że sam proces usunięcia błędów jest nieco szybszy.

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować tym, którzy są szczególnie zainteresowani pomocą nam i mamy nadzieję, że dzięki temu posunięciu gra będzie coraz to lepsza i przyjemniejsza. Widzimy, jak chowacie się w rogu mapy i strzelacie sobie pod stopy lub przeskakujecie przez obiekt po kilkadziesiąt razy, by się upewnić, że wszystko działa jak należy – nie moglibyśmy sobie wymarzyć lepszej społeczności. Mimo tego, każda osoba, która wysyła raport z błędami – róbcie to nadal, potrzebujemy tego i zapewniamy, że żaden z raportów nie pozostanie bez odpowiedzi. Niektóre siłą rzeczy zajmują więcej czasu, by naprawić błędy w nich zawarte, ale kolejność błędów, które usuwamy jest nadawana przez nas, by mieć pewność, że nie marnujemy czasu – nie dla tego, że uważamy, że coś nie jest warte naszej uwagi.

Usterka z 8 maja

Chcemy także rzucić nieco światła na to, co działo się w nocy i o poranku w dniu 8 maja. Z powodu przestoju gracze nie mogli brać udziału w rozgrywce przez około 20 godzin. Stało się tak, gdyż nasz dostawca serwerów stał się celem ataku; szybko udało się z tym uporać, jednak podczas ataku pewne z usług przestały działać, w tym również serwery World War 3. Gdy tylko dowiedzieliśmy się, co się stało, poinformowaliśmy naszych partnerów o tym i usterka została naprawiona względnie szybko (około dwóch godzin), jednak niektóre dane przepadły, więc proces odzyskiwania ich zajął odpowiednio dłużej. Przepraszamy za niedogodności, których z tego tytułu doświadczyliśmy, ale zapewniamy, że problemy zostały rozwiązane i nie powinny się już powtórzyć.

0.7

W przyszłym tygodniu wracamy do standardowego harmonogramu wysyłania raportów co tydzień z zawartością, która pojawi się w World War 3 w przyszłości. Patch 0.7 skupiał się będzie w głównej mierze na naprawie błędów i usprawnieniu działania gry oraz wydajności, ale postaramy się przy okazji dodać więcej rzeczy, które dadzą graczom więcej do zabawy.

Z uwagi na to, że dłuższy pobyt patcha 0.6 na serwerach testowych zadziałał na korzyść, najprawdopodobniej patch 0.7 spotka się z podobnym traktowaniem, więc nie powinniście musieć czekać zbyt długo, aż nowe rzeczy do testów trafią na serwery PTE, jeśli chcecie nam czynnie pomagać w ulepszaniu gry ogólnie, a również ulepszaniu jej pod względem przyjemności z rozgrywki.

Więcej już wkrótce!