Status 0.6 – World War 3 – Official Website
News

Status 0.6

29/04/2019

Żołnierze!

Wiemy, że bardzo chcecie zagrać w nowe, świetne mapy i wykorzystać w potyczce nową broń, przemieszczając się z jednego miejsca do drugiego nowymi pojazdami – my też nie możemy doczekać się momentu, aż patch 0.6 trafi na serwery LIVE. Testy wciąż trwają i przebiegają w znacznej części pozytywnie, słyszymy ze strony graczy głównie pozytywny feedback, jednak nie wszystko działa tak, jak należy i to do tych elementów chcielibyśmy się dzisiaj odnieść. Mając w pamięci również zobowiązanie, którego głównym przesłaniem jest wydawanie jedynie najwyższej jakości, porządnie przetestowane aktualizacje, patch 0.6 trafi na serwery nieco później, niż wstępnie planowaliśmy. Nie bójcie się – tak naprawdę potrzebujemy jedynie tygodnia więcej by upewnić się, że wszystko działa, jak należy, a aktualizacja trafi na serwery LIVE na pewno jeszcze przed 15 maja.

Decyzja ta podjęta została z dwóch głównych powodów: po pierwsze, w naszej opinii brakuje naprawdę jedynie wisienki na torcie, byśmy mogli z dumą i pewnością powiedzieć sobie, że jest to najlepsza aktualizacja, nad jaką do tej pory pracowaliśmy. Dodatkowo do niektórych z zarzutów i problemów, które były nam raportowane nie mogliśmy się odnieść w czasie i nie zdążylibyśmy na patch 0.6, gdybyśmy próbowali wykonać oryginalne założenia: problematyczne okazały się kolizje na nowych mapach, błędy w mobilnym punkcie odradzania oraz małe zmiany i ulepszenia do systemu rejestracji strzału, które spowodują, że strzelanie będzie dużo przyjemniejsze.

Po drugie, jak wiecie 1 i 3 maja to święta narodowe w Polsce, więc nie wszyscy będą gotowi, by w razie konieczności rzucić się do pracy – a chcemy być gotowi na każdą ewentualność, jeśli coś pójdzie nie tak. Mieliśmy już taką przy okazji aktualizacji 0.3 i chcemy uniknąć podobnej sytuacji właśnie przez danie sobie tych dodatkowych kilku dni.

Głównie z tych dwóch powodów podjęliśmy decyzję o przeniesieniu daty premiery patcha 0.6 na serwerach LIVE. Aktualna wersja, którą możecie sprawdzić na serwerach PTE powinna być w dużej mierze tym, co otrzymacie na serwerach LIVE, nie planujemy dodawać żadnych ogromnych elementów, poza naprawą błędów i problemów.

Mamy nadzieję, że rozumiecie naszą decyzję (sądząc po ankiecie, która pokazała, że 90% graczy woli trochę rzadsze, ale lepszej jakości aktualizacji – rozumiecie) podjętą po to, by gra była jak najbardziej grywalna i pozbawiona poważnych problemów, jak tylko to możliwe dla największego grona graczy.