Tygodniowy Raport #8 – Gameplay – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Tygodniowy Raport #8 – Gameplay

23/04/2019

Witajcie,

Nie próżnujemy i w World War 3 sporo się dzieje. Podczas gdy programiści skupiają się na optymalizacji i kwestiach technicznych, zespół odpowiedzialny za rozgrywkę i jej płynność zaproponował kilka rozwiązań, by polepszyć doświadczenie z gry. Dodano kilka nowych funkcji, by jeszcze usprawnić rozgrywkę drużynową i uwydatnić taktyczną naturę World War 3. Systemy, które zostały przez nas wybrane powinny nadać nowy wymiar komunikacji wewnątrz drużyny dla każdego z graczy.

Dziekujemy za Wasze opinie i uwagi, dzięki nim udało się nam skupić na najważniejszych problemach i prośbach. Głównie brakowało Wam systemu komunikacji głosowej wewnątrz gry oraz słaba komunikacja pomiędzy graczami, gdy nie znajdują się w tym samym składzie.

Pytaliście, więc odpowiadamy.

Usprawnienia komunikacji

NOWY SYSTEM OZNACZANIA – nasza najnowsza wersja systemu oznaczania jest hybrydą, inspirowaną takimi grami jak APEX czy Battlefield 2.

Co powoduje, że ta wersja jest lepsza? Oto kilka powodów:

Comm rose menu – aby uzyskać dostęp do tego menu wystarczy przytrzymać klawisz oznaczania (domyślnie X). Dodaliśmy także nową umiejętność, zwaną roboczo ping. Można teraz oznaczać lokacje wewnątrz świata gry (pozostawić po oznaczeniu marker lokacji), aby pokazać swoim towarzyszom broni na co patrzysz, dać wskazówki do celu lub po prostu zaznaczyć wartościowe rzeczy na mapie (aby to zrobić wystarczy nacisnąć dwukrotnie X). Opcje radialnego menu można wybrać myszką lub odpowiednimi klawiszami.

W przyszłości wiele z opcji tego menu będzie pojawiało się kontekstowo, w zależności od typu markera, na którym się skupisz.

Typy markerów, z których będzie można wybrać:

  • Markery świata
  • Cele
  • Wrogowie
  • Członkowie składu
  • Pojazdy
  • Broń
  • Wyposażenie

Podwójne wciśnięcie X podczas patrzenia na marker spowoduje wykonanie domyślnej szybkiej akcji, a przytrzymanie X wyświetli odpowiednie menu z opcjami zaawansowanymi.

Menu zostało zaprojektowane po to, by być wykorzystywane kontekstowo, a opcje prezentowane w nim będzie się różniło w zależności od markera.

Oznaczanie przeciwników markery nie podążają za przeciwnikiem. Od teraz pokazują jedynie ostatnią lokację, w której wróg został zauważony przez pewien określony czas, po czym znikają. Oczywiście wciąż można “zaktualizować” lokację przeciwnika, klikając przycisk oznaczania (domyślnie klawiszem X). Zmiana ta zmniejsza przewagę gracza oznaczającego – koniec z “widzeniem przez ściany”, oznaczaniem przez dym i koniec makr oznaczających.

Zmiana systemu oznaczania dronami. Drony impulsowe – jak chociażby Barracuda, oznaczać będą teraz przeciwników w przestrzeni 3d (z każdym impulsem oznaczona zostanie ostatnia znana pozycja wroga w świecie). Drony nieustannie oznaczające przeciwników (jak Flying Eye) wciąż działają tak, jak poprzednio – oznaczając przeciwników i pojazdy tylko na mapie taktycznej).

Wprowadzając zmiany do systemu oznaczania mamy nadzieję, że gracze wykorzystają je do łatwiejszej, bardziej intuicyjnej komunikacji oraz że pomoże to w łatwiejszym odnalezieniu się na polu bitwy, a także wyrówna szanse, jednocześnie będąc systemem bardziej sprawiedliwym, pozwalającym na strzelanie w żołnierzy, nie w czerwone kwadraciki.

VOIP – narzędzie, które pozwala graczom komunikować się bezpośrednio w kliencie gry. Od tej pory przytrzymując klawisz radia (domyślnie Y) możliwa będzie rozmowa i komunikacja z członkami składu. Można także wyciszyć graczy przy użyciu tablicy wyników.

RADIO W GRZE – wciskając raz klawisz Y wyświetli się menu radia wraz z jego wieloma przydatnymi komendami głosowymi. Niektóre z nich są powiązane także z odpowiadającymi im, taktycznymi animacjami. Kategorie, z których można wybierać to: odpowiedzi, bezpośrednie rozkazy, socjalne oraz prośba o zrzut.

Ulepszenia systemu odradzania

MOBILNY PUNKT ODRADZANIA – to specjalny pojazd piechoty, który pojawia się w przyjaznej bazie. Posiada zdolności nie tylko odradzania towarzyszy ze składu, ale także pozostałych członków całej drużyny. Jest to mocno solidnie opancerzony pojazd z dużą ilością punktów życia, za to z bardzo ograniczonymi zdolnościami ofensywnymi. Po zniszczeniu jednego, w bazie pojawi się kolejny – po odczekaniu karnego czasu za jego unicestwienie.

MPO to świetne narzędzie, pomocne w flankowaniu, organizacji i koordynacji ataków, więc warto poświęcić kilka sekund by upewnić się, że parkuje gdzieś w bezpiecznym miejscu, z dala od ostrzału wroga. Dobre umiejscowienie pojazdu może przechylić szalę zwycięstwa!

ODRADZANIE NA CZŁONKACH ZESPOŁU – to nowa, dodatkowa możliwość odradzania dla dowódcy. Zasady są proste – towarzysze z zespołu mogą się odradzać jedynie na dowódcy, ale już sam dowódca może odrodzić się na każdym członku swojego składu.

Rozwiązanie to zostało wprowadzone, by dać składom jeszcze więcej możliwości wspólnej gry oraz by zwiększyć możliwości flankowania. Powinno to także podnieść wagę roli dowódcy poprzez zwiększenie przydatności umiejętności odradzania.