Raport tygodniowy #4 – Warzone Giga Patch nadchodzi! – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport tygodniowy #4 – Warzone Giga Patch nadchodzi!

25/03/2019

Czołem, Żołnierze!

Chcielibyśmy uchylić rąbka tajemnicy na temat przyszłych aktualizacji World War 3, by każdy z Was wiedział czego i kiedy może się spodziewać.  Z uwagi na to, że priorytetowymi tematami są aktualnie naprawa błędów, optymalizacja i poprawa stabilności gry, chcemy podzielić się naszymi przemyśleniami i tym, co czeka po drugiej stronie. Bez zbędnych wstępów, zaczynamy:

Pierwszy ogień? Poprawa błędów!

Zespoły techniczny oraz testerski skupiły się na naprawie błędów. Ulepszamy WW3 z tygodnia na tydzień (w tym miejscu dziękujemy naszym “społecznościowym” testerom – bez Was byłoby dużo trudniej!). Ubiegłotygodniowy patch na PTE był kolejnym krokiem w kierunku stabilności – otrzymaliśmy bardzo mało zgłoszeń na temat błędów z nim związanych. Zajmiemy się najbardziej newralgicznymi błędami i problemami, które zgłaszacie, by gra była jeszcze bardziej stabilna i grywalna. Nie oznacza to oczywiście, że nic nowego się nie pojawi – najbardziej skupimy się jednak na tym, by wszystko działało. Planujemy wypuścić następny, duży patch (0.5) w okolicy końca Marca.

Warzone Giga Patch

Następny na naszej liście jest Warzone Giga Patch – największa aktualizacja od momentu wydania WW3 we Wczesnym Dostępie. Aktualizacja zawierała będzie dwie kompletnie nowe mapy, dwie nowe bronie, nowe strike’i, pojazdy, opcje customizacji i wiele usprawnień rozgrywki oraz metod współpracy.

Przerabiamy mechaniki Warzone (przykładowo: zakłócanie i system oznaczania) by miały większą wartość na polu bitwy, by w końcu uzyskać tryb rozgrywki, którego chcieliśmy. Wprowadzamy mobilne punkty odradzania, które możecie prowadzić i rozstawić w odpowiednim miejscu, zapewniając tym samym waszej drużynie przewagę taktyczną, dający wsparcie z powietrza Heli Drone i parę innych, ciekawych rozwiązań. Więcej informacji na temat zawartości Giga Patcha zostanie ujawnionych w przyszłych raportach. Najważniejsza dla Was z pewnością będzie informacja, kiedy możecie się spodziewać tej aktualizacji – powinna być gotowa na Kwiecień.

W zeszłym tygodniu mogliście podejrzeć Smoleńsk, a dzisiaj z dumą przedstawiamy Wam Polarnyj!

Polarnyj to główna baza Północnej Floty oraz miasto usytuowane na fiordzie murmańskim w północnej części Rosji. Baza marynarki wojennej jest w użyciu nieprzerwanie od lat trzydziestych XX wieku, a w latach pięćdziesiątych była używana do modyfikowania i napraw atomowych łodzi podwodnych w miejscu znanym jako Rosyjska Stocznia Numer 10 (nazywana również Shkval). Około roku 1970 baza została powiększona, by móc ugościć większe statki i dzisiaj zatrudnia około 3000 pracowników, mając przy tym około 550 metrów doków.

Z punktu widzenia rozgrywki mapa umieszczona jest na zboczu, dając tym, którzy wespną się na jego szczyt wspaniały widok. Jest to duży, otwarty teren, na którym znajduje się wiele budynków, więc można powiedzieć, że jest to hybryda mapy miejskiej z otwartym terenem. Budynki administracyjne, a także mieszkalne wespół z mroźnymi warunkami dają sporo miejsc do ukrycia.

Aktualizacja silnika UE4 do wersji 4.21

Wkrótce nadejdzie także czas na zmianę wersji silnika. Mimo, że do tej pory dostrajaliśmy Unreal Engine 4 do naszych potrzeb, to pozostają jeszcze miejsca, które niewiele się zmieniły i wciąż możemy je aktualizować. Podjęliśmy decyzję o zmianie wersji z 4.19.2, którą aktualnie używamy na 4.21. Powinno to nieco poprawić wydajność i dać nam możliwość wykorzystania narzędzi wprowadzonych przez Epic w nowszych wersjach.

Recon

Długo wyczekiwany Recon również już niedługo zagości w WW3, jednak dopiero po Warzone Giga Patch. Decyzja ta została podjęta z dwóch powodów: po pierwsze, aby móc wprowadzić nowy tryb, gra musi być wystarczająco stabilna oraz dopracowana, by zapewnić jak najlepsze wrażenie z gry. Po drugie, chcemy się upewnić, że ten tryb jest możliwie jak najlepszy, zanim zostanie zaprezentowany publice. Oznacza to, że wciąż będziemy prowadzić testy i poprawiać tryb do momentu, aż uznamy, że rozgrywka jest prowadzona w odpowiedni sposób, czyli w taki, jaki sobie zaplanowaliśmy – Recon cały czas rozwija się i testujemy go co tydzień!

Darmowe weekendy

Wielu z Was pytało nas o plany względem darmowych weekendów – z pewnością jest to coś, co chcemy zrobić w przyszłości, jednak najpierw musimy skupić się na paru rzeczach, by przygotować się na darmowe weekendy. Rozmawiamy już z naszym dostawcą serwerów, Zeuz.io, by zabezpieczyć dodatkowe zasoby na tą ewentualność.

Możecie spać spokojnie: główne założenia się nie zmieniły i wciąż chcemy wydać World War 3 po 12-15 miesiącach we Wczesnym Dostępie – jedyne, co zrobiliśmy to przemieściliśmy kawałki układanki, by upewnić się, że podążamy właściwym torem. Wkrótce zaktualizujemy także Roadmapę, by odzwierciedlała nasze plany.

Do zobaczenia za tydzień z nową garścią informacji prosto ze studia!

Screeny TUTAJ

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera, obserwuj nas na mediach społecznościowych, porozmawiaj z nami na oficjalnym forum oraz serwerze Discorda!