Raport Tygodniowy #3 – Smoleńsk – World War 3 – Official Website
Weekly Report

Raport Tygodniowy #3 – Smoleńsk

18/03/2019

Żołnierze!

Na początek chcielibyśmy podziękować wszystkim, co wzięli udział w głosowaniu ! Zebraliśmy ponad 6,000 głosów i tak jak myśleliśmy, większość zagłosowała na naprawę błędów i poprawki i tego będziemy się nadal trzymać. W przyszłości planujemy więcej sondaży, więc miejcie oko na nasze portale społecznościowe.

Tak jak zostało już powiedziane, zespół programistów i testerów będzie skupiony na naprawianiu błędów i wprowadzaniu poprawek, a zespół artystów i designerów będzie nadal kontynuować swoja prace nad wprowadzeniem nowego uzbrojenia, mundurów, pojazdów i map. Nasze plany na ukończenie gry na czas się nie zmieniły, po prostu odpowiednio zmieniliśmy priorytety.

Dlatego dziś przyjrzymy się mapie Smoleńsk, która będzie naszą kolejną dużą mapą w trybie Warzone. Mieliście okazję w nią zagrać w wersji testowej i dzięki temu mogliście nam przekazać swoją opinię, a my spędziliśmy przy niej trochę czasu, aby przygotować dobrze wyglądającą mapę wraz z wieloma zmianami w rozgrywce dzięki pomysłom, które nam dostarczyliście oraz pomagacie nam kierować się we właściwym kierunku.

Najpierw trochę o historii tego miejsca. Smoleńsk znajduje się na kilku historycznych szlakach inwazyjnych ze względu na stosunkowo płaski i solidny teren i znajduje się między Berlinem a Moskwą (najlepsza trasa z zachodniej do wschodniej Europy). Obszar Smoleńska jest znany również jako “Brama Smoleńska” w znaczeniu strategicznym, co miało wielkie znaczenie dla wielu konfliktów wojennych w Rosji i Europie Środkowej na przestrzeni wieków (na przykład: Wojny Napoleońskie, I i II Wojna Światowa). Jest to również powód, dla którego ta lokalizacja została wybrana jako następna mapa w grze World War 3.

Chcemy, aby mapy miały znaczenie w celach strategicznych. Duże miasta są oczywiste, ale większość bitew rozgrywa się poza wielkimi miastami, zwłaszcza podczas działań wojennych.

Jest to pierwsza z naszych map, która znajduje się na otwartym terenie, zmienia to masywnie rozgrywkę w porównaniu z walkami miejskimi. Pojazdy mają miejsce do popisu, a bez używania ataków powietrznych się nie obejdzie. Naloty powietrzne są bardzo niebezpieczne, ale mapa oferuje wiele miejsc, gdzie możesz się ukryć przed tymi nieznośnymi Quadrocopter’ami czy też w niedalekiej przyszłości bezzałogowymi helikopterami bojowymi. Mapa oferuje wiele miejsc do walki z dalekiego dystansu, więc rozgrywka przechodzi na zupełnie nowy poziom. Gracze przemieszczający się między krzakami i drzewami, pagórki i ciekawe lokalizacje czynią tę mapę doskonałym miejscem do walki. Uważaj, bo ktoś może zajść Cię z flanki, więc upewnij się, że masz ze sobą swój oddział, aby ubezpieczał tyły !

Mapa Smoleńsk jest prawie ukończona, teraz zostało nam naprawić błędy i kolizje, więc spodziewajcie się nowej mapy wkrótce dostępnej w grze.

https://drive.google.com/drive/folders/1qwmaEz_SvpcAix5DNurzJ8FVZVS_KuAV?usp=sharing [195MB]